Zákony o elektrických koloběžkách v Michiganu. Dobíjecí skútr

Zákony o elektrických skútrech v Michiganu

Koncem července 2018 se v Detroitu náhle, zdánlivě z ničeho nic, objevily řady elektrických koloběžek na stání. Bird, půjčovna koloběžek, umístila tyto koloběžky po celém centru města a v centru města. Lidé byli okamžitě zvědaví a naskočili na. Koneckonců, jsou zábavnou alternativou k cestování pěšky. Nyní jsou stojany s koloběžkami k vidění v mnoha michiganských metropolích, včetně East Lansingu, Grand Rapids a Ann Arbor, a jsou velmi populární v univerzitních kampusech, kde zkracují dobu dojíždění do práce. S jejich rostoucí popularitou však zůstává jedna otázka: co říkají zákony o elektrických koloběžkách v Michiganu o tom, jak a kde lze jezdit??

Příval elektrických koloběžek v amerických městech však zaskočil téměř všechny státní a místní zákonodárce. Michigan není výjimkou. Ačkoli v Michiganu neexistují žádné zákony, které by se výslovně týkaly elektrických koloběžek na stání, máme v zákoně zákon, který zřejmě upravuje používání elektrických koloběžek. Zcela náhodou vedl dřívější spor kolem elektrických skateboardů k zákonu, který zřejmě definuje používání elektrických koloběžek. Zde je stručná rekapitulace tohoto případu:

Stručná historie zákonů o elektrických koloběžkách v Michiganu

Malý obchod ve Frankfortu v Michiganu prodává a půjčuje kola, skateboardy, surfy a paddleboardy (SUP). V roce 2014, ještě předtím, než stát zasáhla vlna elektrických koloběžek, začal obchod rozvážet půjčené SUPy zákazníkům tak, že je tahal na ručním přívěsu za motorovým longboardem. Geniální, že?? Systém fungoval dobře a pro zaměstnance představoval efektivní způsob, jak dostat SUP k zákazníkům a zpět do obchodu. Obchod však začal narážet na odpor místních orgánů činných v trestním řízení.

V červenci 2016 se při použití motorového longboardu k přepravě SUPů zaměstnanec pokusil předjet mladou dívku a její matku, když se přívěs dostal do kontaktu s mladou dívkou. Dívka nebyla podle policejních zpráv zraněna. Incident však vedl k zatčení majitelů obchodu. V důsledku toho bylo proti nim vzneseno obvinění z „přispívání k delikvenci nezletilého“, což je trestný čin přestupku.

Obvinění byla nakonec stažena, ale výbor pro veřejnou bezpečnost ve Frankfortu pověřil městského právníka, aby vypracoval návrh vyhlášky zakazující používání elektrických skateboardů na území města Frankfort. Místní úředníci rozhodli, že používání elektrických skateboardů na veřejných komunikacích je porušením státních zákonů, protože tvrdili, že tato prkna splňují definici motorového vozidla, aniž by se řídila zákony, které upravují motorová vozidla. Po letech sporů Sněmovna reprezentantů změnila michiganský zákon o vozidlech. Nyní obsahuje ustanovení týkající se používání elektrických skateboardů a vstoupil v platnost v září 2018.

Shodou okolností se datum účinnosti zákona o elektrických skateboardech objevilo necelé dva týdny poté, co se v Michiganu poprvé objevily elektrické koloběžky. Vzhledem k tomu, že tyto koloběžky spadají do definice „elektrického skateboardu“, řídí se tímto právním předpisem v Michiganu i tyto koloběžky.

Advokát Tom Sinas hovoří o zákonech o elektronických koloběžkách v Grand Rapids

Lansingský advokát Bryan Waldman diskutuje o jízdě na elektrokoloběžce v Michiganu

Zákony o elektrických skútrech v Michiganu. specifika

Konkrétně michiganská legislativa, která upravuje elektrické skateboardy a shodou okolností i koloběžky, definuje tyto dopravní prostředky takto:

„Zařízení na kolečkách, které má podlahovou desku určenou ke stání při jízdě, které není delší než 60 palců a širší než 18 palců, je určeno k přepravě pouze jedné osoby najednou, má elektrický pohonný systém s výkonem nejvýše 2 500 wattů a jeho maximální rychlost na zpevněném rovném povrchu nepřesahuje 45 mph“. Elektrický skateboard může být kromě elektrického pohonného systému s výkonem nejvýše 2 500 wattů konstruován tak, aby byl poháněn také lidským pohonem.“

Elektrické koloběžky splňují všechna kritéria nezbytná pro definici „elektrického skateboardu“ podle michiganského zákona. Koloběžky:

  • mají dvě kola.
  • mají podlahovou desku určenou ke stání při jízdě.
  • Ne delší než 60 palců.
  • Šířka méně než 18 palců.

Jak elektrická koloběžka funguje?

Technologický pokrok a materiálové inovace, zlepšení jízdního komfortu a pohodlí a především povědomí o nebezpečí klimatických změn připravily v posledním desetiletí cestu k rostoucí popularitě těchto elektrických vozidel pro dojíždění do práce.

Jak ale e-skútr funguje?

Jednoduše řečeno, e-koloběžka se skládá z baterie, motoru, plynu a řídicí jednotky. Z těchto částí jsou baterie a motor dvě nejdůležitější součásti elektrické koloběžky.

Když jezdec otočí plynovou rukojetí na řídítkách, řídicí jednotka zareaguje tak, že dá povel baterii, aby poslala elektrickou energii motoru, který je namontován na náboji kol. Motor využívá tuto energii k otáčení převodovky, která pak pohání kola elektrického skútru vpřed.

zákony, elektrických, koloběžkách, michiganu, dobíjecí, skútr

Stejně jako u běžných koloběžek je třeba některé e-skútry odlepit od země nohou a zároveň otočit plynovou rukojetí, aby se zapnul motor. Může se také stát, že bude třeba s nimi manévrovat pomocí řídítek s t-ramennou tyčí a zastavovat je pomocí brzd. Rychlost, jakou koloběžka dokáže jet, závisí na nastavení plynu.

To je samozřejmě jen základní přehled toho, jak elektrické koloběžky fungují. Každá z elektrických koloběžek na trhu se vyrábí v drobných variantách, což znamená, že každá funguje trochu jinak.

Abychom lépe pochopili, jak elektrické koloběžky fungují, musíme se věnovat každé součásti zvlášť.

Baterie

Baterie je jednou z klíčových součástí elektrického skútru, protože určuje, jak daleko může skútr dojet na jedno nabití. Čím výkonnější je baterie, tím delší je dojezdová vzdálenost na jedno nabití a tím lepší je celkový výkon.

Elektrické koloběžky mohou být vybaveny jedním z těchto tří typů baterií:

Nikl-metalhydridová (NiMH) baterie

NiMH, starší typ baterie, představuje dokonalou rovnováhu mezi rozšířenou olověnou kyselinou a novější lithium-iontovou baterií. Tento akumulátor vydrží nabitý déle než jeho olověné protějšky. Její nevýhodou však je, že je těžší než lithium-iontová baterie.

Olověný akumulátor

Olověné baterie jsou sice pro běžné použití poněkud těžkopádné, ale jsou dlouhodobě základem zařízení, která vyžadují dobíjecí baterie, protože jsou nejlevnější. Jsou také preferovaným zdrojem energie pro golfové vozíky a některé automobily. A jsou to nejběžnější baterie ve starších modelech koloběžek.

Lithium-iontové baterie

Lithium-iontové baterie jsou nejnovějším a nejvhodnějším typem baterií pro elektrické skútry. Nejenže jsou menší, lehčí a ekologičtější než ostatní, ale jsou také výkonnější a vydrží nabité mnohem déle než NiMH a olověné akumulátory.

Pokrok v technologii lithium-iontových baterií v mnoha ohledech pomohl prosadit elektrická kola a koloběžky do popředí zájmu.

Jak funguje baterie elektrické koloběžky?

Jak již bylo zmíněno, baterie pro většinu elektrických koloběžek, včetně našeho modelu One, je lithium-iontová. Elektrokoloběžky jsou obvykle poháněny lithium-iontovými bateriemi Samsung nebo LG, protože jsou lehké, odolné, spolehlivé a mají dlouhou životnost.

Baterie pro elektrické koloběžky se skládá z anody, katody a porézní nebo duté membrány známé jako separátor. Mezi oběma svorkami je médium, kterým se mohou pohybovat ionty lithia (nebo energie).

Při vybíjení se ionty lithia pohybují od anody ke katodě a při nabíjení naopak. Tento tok iontů lithia tam a zpět mezi anodou a katodou vytváří elektrony, a tedy elektřinu.

V moderních li-iontových bateriích byl prostor mezi anodou a katodou stlačen, aby se zvýšila kapacita baterií pro ukládání energie.

Jak daleko může elektrická koloběžka dojet bez nabíjení?? Kapacita baterie určuje, jakého dojezdu může e-koloběžka dosáhnout na jedno nabití.

K výpočtu kapacity akumulátoru pro ukládání energie potřebujete dva nejdůležitější ukazatele:

  • Napětí. udává se ve voltech (V)
  • Nabíjení. značí se v ampérhodinách (Ah)

Chcete-li vypočítat kapacitu akumulátoru pro ukládání energie ve watthodinách (Wh), vynásobte volty (V) ampérhodinami (Ah).

Příklad: 1 V 1 Ah = 1 Wh

Čím vyšší Wh, tím větší kapacita baterie a větší dojezd koloběžky. To samozřejmě není jediný faktor, který ovlivňuje dojezd elektrické koloběžky, ale je to důležitý faktor. Do hry vstupují i další faktory, jako je hmotnost jezdce a stav vozovky.

Obecně platí, že většina koloběžek ujede na jedno nabití maximálně 12 až 15 km.

Motor

Motor je důležitou součástí elektrického skútru. Jeho výkon určuje maximální rychlost, schopnost stoupání, nosnost a do jisté míry i dojezd koloběžky.

V dnešních e-koloběžkách se používají dva základní typy motorů, a to kartáčované stejnosměrné (stejnosměrné) motory a bezkartáčové stejnosměrné motory.

Kartáčované stejnosměrné motory

Kartáčované stejnosměrné motory vycházejí ze starší technologie motorů, která se datuje do 19. století. Kartáčované stejnosměrné motory generují výkon pomocí dvou sad elektromagnetů.

Velký mechanický kartáč válcového tvaru táhne za sebou menší magnet uvnitř motoru a vytváří magnetické pole, které napájí různé fáze cívky.

V důsledku toho se vnitřek motoru nepřetržitě otáčí a generuje výkon. Účinnost stejnosměrných motorů s kartáči je přibližně 75-80 %.

Bezkartáčové stejnosměrné motory

Bezkartáčové stejnosměrné motory, známé také jako BLDC (brushless direct current) motory, jsou modernější technologií, která se objevila v 70. letech 20. století. Bezkartáčové motory jsou téměř jako obrácená verze kartáčových motorů.

Magnetické součásti, které se pohybují v kartáčových motorech, jsou v bezkartáčových motorech nepohyblivé. Tyto motory používají digitální spínací obvody pro střídavé napájení různých cívek uvnitř motoru.

Motory BDLC mají účinnost přibližně 85-90 %. Jsou také odolnější a mají vyšší poměr výkonu k hmotnosti než jejich kartáčované protějšky.

Jak funguje motor elektrické koloběžky?

Většina kvalitních elektrických koloběžek je poháněna motorem BLDC. Ve skutečnosti předpokládáme, že téměř všechny novější značky elektrických koloběžek budou v budoucnu vybaveny bezkartáčovými motory v nábojích.

Místo toho, aby jeden motor poháněl všechna kola prostřednictvím řetězů a převodů, je motor integrován přímo do samotného kola, takže elektromotor a kolo jsou jedna a tatáž věc.

Fungování nábojových motorů e-koloběžek je jednoduché: motor poslouchá vstupy jezdce prostřednictvím řídicí jednotky. Když stisknete tlačítko plynu na řídítkách, řídicí jednotka dá signál baterii, aby uvolnila energii motoru a ten vyvolal pohyb.

U nábojových motorů se elektromagnetické pole přivádí do statických cívek motoru. Vnější část motoru se snaží sledovat tato pole, čímž způsobuje otáčení připojeného kola.

Množství výkonu generovaného motorem se vyjadřuje ve wattech (W). Většina elektrických koloběžek má jmenovitý výkon mezi 250 W a 600 W, ale výkonnější koloběžky mohou mít mnohem, mnohem více.

Ačkoli výrobce obvykle uvádí výkon motoru výrobku ve wattech (W), můžete si jej také vypočítat a překontrolovat. Jednoduše vynásobte napětí motoru ve voltech (V) proudem v ampérech (A). Uvažujme například motor elektronické koloběžky, který pracuje při napětí 36 V a proudu 7 A.

V takovém případě bude jeho výkon: 36 V 7 A =252 W.

Obecně lze očekávat přibližně 0.62 km/h na každých 10-20 W výkonu. Ve většině případů však bude mít cokoli s výkonem nižším než 300 W potíže při zdolávání prudších kopců.

Mějte na paměti, že elektrické koloběžky s bezkartáčovými nábojovými motory jsou poměrně drahé. Dobrou zprávou je, že jsou účinnější, tišší a mají delší životnost než kartáčové motory. U nábojových motorů je také menší pravděpodobnost poruchy, což znamená, že vyžadují minimální údržbu.

Plynová páka

Při jízdě na elektrokoloběžce hraje zásadní roli také plynová páka. Plynové páky pro elektroskútry nejsou stejné. V současné době existují tři hlavní typy plynu: twist throttle, finger (trigger) throttle a throttle s palcem.

Twist Throttle

Otočný plyn zrychluje skútr, když držíte a otáčíte (nebo natáčíte) celou rukojetí směrem k sobě. Vyžaduje, abyste používali všechny prsty a palec. V případě potřeby však můžete při zrychlování stále používat několik prstů k držení a zakrývání brzd.

Prstový plyn

Prstový (spouštěcí) plyn rozpohybuje koloběžku, když prstem stisknete plyn. Tento plyn usnadňuje přístup k většině nastavení výkonu, včetně tempomatu, jasu displeje, síly rekuperačního brzdění atd., a jejich ovládání.

Palcový plyn

Plynová páka pro palec zrychluje koloběžku, když stisknete plyn směrem dovnitř do dlaně. Ze všech typů plynu je plynová páka nejplynulejší, pokud jde o modulaci rychlosti. Plyn na palec najdete na většině základních e-koloběžek.

zákony, elektrických, koloběžkách, michiganu, dobíjecí, skútr

Jak funguje plynová páka elektrické koloběžky?

Zjednodušeně řečeno, plynová páka dává koloběžce příkaz ke zrychlení na určitou rychlost. Stisknutím plynového pedálu vyšlete signál do řídicí jednotky pomocí kabelů.

Řídicí jednotka pak dá pokyn baterii, aby uvolnila více energie do motoru. A nakonec motor reaguje tím, že pohání koloběžku dopředu.

Rychlost, jakou chcete jet, závisí pouze na síle tlaku, který vyvinete. Celkově se však plynové páky hodí, když chcete jezdit v kopcovitém nebo vyvýšeném terénu, jezdit různými rychlostmi nebo šetřit energii baterie.

Brzdy

Kvalitní brzdový systém, jako je například kotoučová brzda na obrázku výše, je nezbytný pro zajištění bezpečnosti a kontroly při jízdě na elektrické koloběžce.

Stejně jako u automobilu nebo jízdního kola, i elektrickou koloběžku zpomalují brzdy. Brzdy elektrických koloběžek lze rozdělit do dvou kategorií: mechanické a elektronické.

Mechanické brzdové systémy jsou ty, které se spoléhají na fyzický mechanismus zpomalení koloběžky a jsou to: kotoučové, bubnové a nožní brzdy.

Elektronické brzdové systémy využívají k brzdění samotný motor a zahrnují výhradně elektronické a rekuperační brzdové systémy.

Mechanické brzdové systémy obvykle nabízejí mnohem silnější brzdění než elektronické systémy. Elektronické systémy však mají tu výhodu, že nevyžadují žádné pravidelné seřizování ani údržbu.

Mnoho koloběžek má kombinaci elektronických i mechanických brzdových systémů. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme koloběžky, které mají alespoň dva brzdové systémy pro případ, že jeden selže.

Další informace o brzdách: technický průvodce brzdami.

Řídicí jednotka

Regulátor rychlosti vysílá výkon do motoru na základě vstupu akcelerátoru.

Regulátor otáček je elektronická součástka ukrytá hluboko uvnitř koloběžky, která řídí tok proudu z baterie do motoru. Obvykle vypadají jako obdélníkové kovové plechovky, z nichž vychází mnoho drátů. Kovový kryt slouží jako synchronizace tepla. Řídicí jednotka přijímá vstupy z ovladačů akcelerátoru a (elektronické) brzdy a převádí je na proud, který je posílán do motoru.

Řídicí jednotky jsou hodnoceny podle napětí a proudu, které jsou schopny regulovat. Koloběžky s výkonnějšími motory mají regulátory s vyšším maximálním napětím a vyšším maximálním proudem.

Ovladače jsou jednou z nejvíce nedoceněných součástí elektrické koloběžky, protože většinu času tiše vykonávají svou práci. Mohou být velkým zdrojem bolestí hlavy (nebo způsobit, že koloběžka nebude bezpečná), když se něco pokazí. U některých špatně navržených koloběžek je známo, že řídicí jednotky selhávají nebo mají poruchy.

Palubní deska

Paluba je plošina, na které stojíte během jízdy. Mnohé z nich jsou pogumované, aby poskytovaly lepší trakci.

Elektrická koloběžka. podobně jako skateboard. je věc, na které stojíte. Některé elektrické koloběžky mají akumulátor zabudovaný v palubě.

Většina palub má nějaký typ texturovaného povrchu, který zajišťuje lepší přilnavost mezi botami a koloběžkou. Některé koloběžky, jako například koloběžka Rev na obrázku výše, mají šikmou plošinu, která vám poskytne více prostoru pro umístění nohou.

Typická velikost paluby koloběžky je 14 × 5 palců a poskytuje několik centimetrů světlé výšky.

Řídítka

Řídítka jsou vaším hlavním spojením s koloběžkou. Jsou vybaveny všemi ovládacími prvky, včetně akcelerátoru, brzd, displeje rychlosti/nastavení a tlačítek napájení.

Nejpřenosnější elektrické koloběžky mají skládací řídítka, která výrazně zmenšují jejich šířku a koloběžku zmenšují na velmi snadno přenosnou a skladovatelnou velikost.

Světla

Dobré osvětlení koloběžky je důležité, abyste v noci viděli a zůstali viditelní. Bohužel mnoho z testovaných koloběžek má nedostatečné vestavěné osvětlení.

Téměř každá elektrická koloběžka je vybavena alespoň jedním LED světlometem a zadním světlem aktivovaným při brzdění. Mnoho koloběžek navíc obsahuje také různobarevné LED diody, které se obtáčejí kolem paluby nebo svítí z její spodní části. Tento typ osvětlení rádi nazýváme swag osvětlení.

Osvětlení swag a palubní osvětlení jsou dobré pro zvýšení viditelnosti a cool faktoru vašeho skútru, ale nenahradí výkonné přední a zadní světlomety.

Bohužel, mnoho elektrických skútrů má bohužel slabá světla. Proto téměř vždy doporučujeme přídavné osvětlení pro bezpečnou jízdu v noci.

Národní

Problémem je vysoká hustota baterií, což je dvousečná zbraň, řekl Pecht, který působí také jako ředitel Centra pro pokročilé inženýrství životního cyklu, univerzitního výzkumného centra, které konzultuje se společnostmi otázky spolehlivosti a bezpečnosti, včetně baterií.

Mohou poskytovat velké množství energie našim mobilním telefonům a počítačům po relativně dlouhou dobu ve velmi malém objemu, řekl. Ale protože máme tolik energie nacpané v tak malém objemu, pokud nastane problém, jsou velmi hořlavé.

Vady nebo kontaminace ve výrobním procesu mohou nakonec vést ke zkratu nebo jiným poruchám.

V roce 2006 společnosti Dell, Apple a další velcí výrobci notebooků vyzvali miliony zákazníků, aby vrátili baterie do notebooků poté, co společnost Sony objevila chybu ve výrobním procesu baterií. Společnosti Chevy, Hyundai a Chrysler byly nuceny stáhnout své výrobky z trhu kvůli požárům baterií v elektromobilech. Federální letecká správa zaznamenala v loňském roce více než 60 incidentů, při nichž se lithium-iontové baterie. většinou akumulátory, vapky nebo mobilní telefony. v letadlech přehřály, začaly kouřit nebo vzplály.

Proč se zdá, že v současné době dochází k většímu počtu požárů souvisejících s elektrokoly a koloběžkami??

Zkrátka, požárů je více, protože v dnešní době je mnohem více elektrokol a koloběžek.

Jejich malé rozměry a nízká cena v porovnání s vozidly poháněnými plynem učinily ze zařízení mikromobility atraktivní možnost dopravy a rekreace pro miliony Američanů. To platí zejména pro obyvatele městských oblastí, kde je parkování a doprava pro řidiče výzvou. Elektrická kola a koloběžky si oblíbili také řidiči rozvážkových služeb.

Oboustranné

Rozmach popularity je tak čerstvý, že zatím není k dispozici mnoho spolehlivých údajů o tom, kolik se ročně prodá elektrokol, koloběžek a dalších zařízení.

Ale informace, které máme, ukazují, že jejich počet rychle roste. Asociace pro lehká elektrická vozidla (Light Electric Vehicle Association), která je průmyslovou skupinou, odhaduje, že do USA bylo dovezeno přibližně 880 000 e-kol.S. v roce 2021. To je přibližně dvojnásobek počtu dovezeného v roce 2020 a trojnásobek celkového počtu z roku 2019.

zařízení znamená více požárů, říkají odborníci, zejména proto, že toto odvětví je relativně nové a neregulované a na trhu je mnoho různých společností a výrobků.

Co se s tím dělá?

V současné době neexistuje příliš mnoho regulací pro elektrokola a koloběžky.

Regulace by se mohla ubírat několika směry. Jednou z nich by bylo požadovat, aby zařízení byla certifikována podle bezpečnostních norem doporučených společností Underwriter Laboratories, která již více než sto let vydává bezpečnostní certifikáty pro elektrické výrobky.

Začátkem tohoto měsíce newyorská městská rada schválila balíček místních zákonů, které by vyžadovaly, aby všechna elektrokola a další zařízení pro elektrickou mobilitu prodávaná, pronajímaná nebo půjčovaná ve městě byla certifikována podle příslušných bezpečnostních norem UL.

Oboustranný

Legislativa rovněž zakazuje prodej necertifikovaných nebo použitých baterií. Maloobchodníkům, kteří porušují zákony, může být uložena pokuta až 450 000 za každé porušení.

Na národní úrovni vydala Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků v prosinci dopis, v němž vyzvala více než 2 000 výrobců, dovozců a prodejců, aby dobrovolně dodržovali bezpečnostní normy UL pro elektrokola a další mikromobilní zařízení.

Dodržování těchto pokynů výrazně snižuje riziko zranění a úmrtí v důsledku požárů mikromobilních zařízení, napsal Robert Kaye, ředitel agentury pro dodržování předpisů a terénní operace. Spotřebitelé čelí nepřiměřenému riziku požáru a riskují vážné zranění nebo smrt, pokud jejich mikromobilní zařízení nesplňují úroveň bezpečnosti stanovenou příslušnými normami UL.

Kromě toho agentura přislíbila, že bude uplatňovat sankce vůči společnostem, které neinformují CPSC o bezpečnostních rizicích.

Doporučení, jak se chránit

Hlavním doporučením, které přichází jak od CPSC, tak od FDNY, je být přítomen při nabíjení zařízení a nenabíjet ho, když spíte. Po úplném nabití zařízení odpojte ze zásuvky.

CPSC rovněž doporučuje používat pouze nabíječku dodanou se zařízením a dodržovat pokyny výrobce pro správné nabíjení.

Hasiči dodávají, že byste měli nabíjet zařízení mimo hořlavé materiály, jako je nábytek a polštáře, a že byste neměli nabíjet ani skladovat zařízení na místě, které vám brání v přístupu k východu.

Když si kupujete elektrokolo nebo jiné zařízení pro mikromobilitu, snažte se zjistit, jaká baterie je k němu dodávána, řekl Pecht. Uvádí výrobce zařízení, odkud baterie pochází? Je baterie vyrobena renomovaným výrobcem? Odborníci také doporučují, aby spotřebitelé hledali baterie, které mají certifikaci UL.

Energie

Upozorňujeme, že někteří internetoví prodejci mohou falešně tvrdit, že mají certifikaci UL. Jiní mohou prodávat přebalené baterie, tedy padělané baterie vyrobené tak, aby se tvářily, že jsou od renomovaných výrobců.

Pokud vám baterie začne selhávat, bude nejbezpečnější koupit si novou. Neopravujte nic sami a nakupujte od společnosti, u které víte, že používá značkové baterie, řekl Pecht. Nejlepší bude koupit novou baterii od stejné společnosti, která vyrobila vaše kolo nebo skútr.

zákony, elektrických, koloběžkách, michiganu, dobíjecí, skútr

Chcete-li zlikvidovat starou baterii, odevzdejte ji do recyklačního centra pro baterie nebo jiného zařízení na likvidaci elektronického odpadu. Nevyhazujte lithium-iontové baterie do běžného odpadu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru