Dobrá levná elektrická koloběžka. Elektrický skútr Razor E325

[Průvodce nákupem] Nejlepší levné Elektrický Skútry 2023

Je nepochybné, že lidé hledají pohodlnější způsoby, jak se pohybovat zejména ve městě. Vzhledem k tomu, že většina měst je přetížená a vysoký provoz je normou, mnoho lidí se dnes rozhodlo chodit pěšky, aby se vyhnuli hromadění dopravy a stihli svůj cíl včas. Jinak elektrické skútry díky své velikosti a funkčnosti pomáhají lidem překonávat dopravní zácpy a mnohem snadněji dojíždět do práce.

Výběr správné elektrokoloběžky může být náročný, protože existuje mnoho faktorů, které je třeba mít na paměti. Cena je problém. Pokud si chcete koupit elektrickou koloběžku na rozpočet, v první řadě by vás měla zajímat kvalita provedení skútru. Technologie levných elektrických koloběžek se v posledních letech výrazně zlepšila a zvýšila se i jejich kvalita. Může si ji dovolit každý, přinejmenším se správným rozpočet plán.

Část 1. Co je třeba zvážit při výběru levné elektrické koloběžky?

I když většina lidí považuje elektrický skútr za cenově dostupný způsob dopravy, počáteční pořizovací cena elektrického skútru může být někdy drahá v závislosti na tom, co při koupi hledáte. Když víte, na co se zaměřit, je naštěstí snazší najít levnou elektrickou koloběžku, která bude ideálně vyhovovat vašemu životnímu stylu a potřebám. Zde jsou čtyři hlavní faktory, které je třeba zvážit při výběru levné elektrické koloběžky

Výkon motoru

Výkon motoru určuje, jak rychle budete moci jet. Vyšší výkon motoru obecně určuje maximální rychlost a schopnost překonávat kopce. Pokud plánujete cestovat na dlouhé vzdálenosti nebo do prudkých kopců, může být pro vás výhodné mít koloběžku s vysokým výkonem. Těchto rychlostí budete schopni dosáhnout rychleji a budete mít také větší výkon při překonávání hrbolatého terénu. Vyšší výkon však obvykle znamená vyšší cenu.

Rychlost

Levné elektrické koloběžky jsou především o rychlosti a je zcela běžné, že levné elektrické koloběžky jezdí rychlostí až 32 km/h (20 mph). Pokud chcete něco rychlého, levné elektrické koloběžky jsou jasnou volbou. I když možná chcete rychlost, je tu jeden kompromis: výkon. Levné elektrické koloběžky nemají vždy dostatečný výkon pro přepravu těžkých jezdců, takže na to myslete, pokud nižší výkon nemůže splnit vaše potřeby.

Dojezd

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete při výběru elektrické koloběžky udělat, je vybrat si takovou, která má dostatečný dojezd. Poslední věc, kterou chcete, je, aby vám při dojíždění nebo cestě do práce došla energie. Měli byste se poohlédnout po levné elektrické koloběžce, která má dojezd alespoň 15 mil a maximální rychlost alespoň 30 minut.

Hmotnostní kapacita

V závislosti na vaší hmotnosti vás některé levné elektrické koloběžky prostě nemusí unést. Většina levných elektrických koloběžek je vyrobena z plastu a obvykle unese jen 100 liber nebo méně. Kvůli těmto nízkým váhovým kapacitám musíte sledovat, kolik vážíte, abyste nakonec nekoupili výrobek, který neudrží vaši tělesnou hmotnost.

Část 2. 3 nejlepší levné elektrické koloběžky za 300

Elektrická koloběžka GoTrax GXL V2

GoTrax GXL V2 je nejlepší levná elektrická koloběžka za cca 300. Koloběžka má totiž vše, co začátečník potřebuje. Z robustní konstrukce, slušné maximální rychlosti a dobře zajištěného pohodlí jezdce. Tato koloběžka předčí svou levnou cenovku ve všech směrech.

Levná elektrická koloběžka je vybavena LED panelem, který zobrazuje rychlost, úroveň nabití baterie a režim jízdy. LED panel má vzadu minimalistický design a jasné osvětlení, které umožňuje jasný výhled kdykoli a kdekoli. Na červeném tlačítku, které najdete hned pod LED displejem, můžete také zapnout a vypnout světlomety a zvolit režim jízdy.

Elektrická koloběžka GoTrax GXL V2 nabízí svým jezdcům také tempomat. Toho dosáhnete podržením plynu po dobu 10 sekund a udržováním konstantní rychlosti. Vypnutí tempomatu je také velmi snadné. Stačí jen zmáčknout brzdu a vypnout ji, což vám umožní ovládat koloběžku vámi požadovanou rychlostí.

GoTrax GXL V2 je 100 % vodotěsný, což znamená, že elektrická koloběžka odolá postříkání vodou z jakéhokoli směru. Další důležitou vlastností koloběžky GoTrax GXL V2 je odrazový stojan, který se velmi snadno používá, je velmi pevný a umožňuje koloběžku podepřít.

Elektrická koloběžka GoTrax GXL V2 má vylepšenou konzoli, výdrž baterie se skládacím mechanismem a prošla přísným testováním kvality. Životnost baterie tohoto elektrický koloběžka je vybavena napětím 36 V 5.2 Ah, která může jet až 12.ujede 5 km, dobije se za 4 hodiny a dosáhne maximální rychlosti 15 km/h.5 mil/hod. Skládací levné elektrický koloběžka má výkon 250 W, který poskytuje vysoký točivý moment, ale zachovává si nízkou spotřebu energie. Elektrický skútr zvládne až 220 lb.

GoTrax GXL V2 má odpovídající záruku. Člověk má nárok na záruční servis v případě jakýchkoli problémů do 90 dnů od nákupu. Záruka je však omezena na díly nebo jakékoli problémy způsobené vadami výrobce.

Razor EPrime Electric Koloběžka

Koloběžka Razor EPrime je poháněna 250wattovým motorem s nábojovým pohonem, který umožňuje dosáhnout rychlosti 15 mil za hodinu. Kvalita provedení koloběžky EPrime je velmi působivá. Razor EPrime je jedna z nejlevnějších elektrických koloběžek, která má průměrnou hmotnost 21.56 kilogramů, díky čemuž je lehká. Lehká z nejlepších levných elektrických koloběžka je způsoben výběrem materiálů v celé konstrukci. Rám koloběžky i spodní rámová trubka jsou navrženy z kvalitního hliníkového materiálu. Rukojeti elektrické koloběžky E Prime jsou vylisovány z měkké gumy, která zajišťuje stabilní a pohodlný úchop.

Razor E Prime elektrický skútr je zavedená značka s velkou podporou, díky níž je vhodná a bezpečná pro použití dospívajícími.

Swagtron Swagger 5 Boost Elektrická Dojížděcí koloběžka

Levná elektrická koloběžka Swagtron Swagger 5 je vybavena vylepšeným motorem, který jezdcům poskytuje dostatečný SWAG až do rychlosti 18 km/h. Rychlá levná elektrická koloběžka Swagtron Swagger 5 Boost je zkonstruována s 300 W motorem s účinnou baterií navrženou tak, aby vaše dojíždění do práce bylo ještě snazší než dříve. Elektrická koloběžka má rám z hliníkové slitiny konstruovaný pro maximální odolnost a je dostatečně odolný, aby unesl jezdce až do hmotnosti 320 kg.

Pneumatiky této nejlevnější elektrické koloběžky pro dospělé jsou honeycomb advanced. Pneumatiky jsou 8.5 palců s extra hladkým povrchem zajišťujícím jízdu odolnou proti propíchnutí

Koloběžka Swagtron Swagger 5 Boost je dokonalým společníkem na dojíždění, což je dáno vestavěnou aplikací Swagtron, ukazatelem rychlosti a LED světlomety. Elektrická koloběžka má také 3 rychlostní režimy s nainstalovaným brzdovým světlem. Aplikace Swagtron je plně aktualizovaná a vylepšená.

Jaké jsou nejlepší elektrické koloběžky do 500 v roce 2023?

Elektrická koloběžka Turboant X7 Pro vyniká mezi ostatními koloběžkami ve své cenové kategorii tím, že se do malého a ovladatelného těla vešel výkonný 350 Watt. Přidaný výkon se projevuje rychlejší akcelerací a působivou maximální rychlostí 20 MPH, což z tohoto skútru dělá nejrychlejší skútr, který jsme zkoumali.

Když jezdím na vzorové jednotce X7 Pro, kterou mi Turboant poslal k recenzi, mohu se dostat až na 17 MPH a vážím 220 liber. Takže větší lidé se radují, protože maximální váha jezdce 275 kg je u tohoto skútru opravdu rozdíl, pokud jde o výkon. Přesto bude mít tento skútr problémy se svahy strmějšími než 15 stupňů, a to i při optimální hmotnosti nákladu. Tomuto problému se však nelze vyhnout, aniž byste utratili více peněz.

Koloběžka X7 Pro má tři různé brzdné systémy, které budete chtít plně využít, pokud plánujete jezdit maximální rychlostí. Řídítka koloběžky jsou vybavena jedinou brzdovou páčkou, kterou se aktivuje jak přední elektrická brzda, tak zadní kotoučová brzda. Elektrické brzdě trvá půl vteřiny, než se plně aktivuje, ale když se tak stane, zastaví vás poměrně náhle. Mohou působit trochu trhavě, ale můžete to zmírnit tím, že použijete také ruční dupací brzdu.

Pneumatické pláště koloběžky o průměru 10 palců si dobře poradí s hrbolatým terénem i bez přídavných tlumičů a palubní deska jezdce má zdravé 4.7 palců volného prostoru pod ním. S jízdou v terénu se však příliš nepředvádějte, protože pneumatiky koloběžky X7 Pro nejsou nezničitelné. Hrbolatý terén i přeplněné chodníky jsou pro vás hračkou dobré Důvody, proč používat koloběžku elektrické převodový systém pro snížení maximální rychlosti na režim nízkého nebo středního výkonu, který zlepšuje výdrž baterie a kontrolu ve vypjatých situacích.

Koloběžka Turboant X7 Pro je poháněna 36V baterií, která na jedno nabití vydrží zhruba hodinu jízdy. Vaše výsledky se mohou lišit v závislosti na provozních podmínkách, ale Turboant se může pochlubit maximálním dojezdem 30 mil. Baterie se dobije za 4 až 6 hodin a je snadno vyjímatelná, takže nemusíte vozit celou koloběžku k nabití.

Díky vyjímatelné baterii je tato koloběžka skvělá pro dojíždění do práce, stejně jako díky přiloženým 3W LED světlům vpředu a vzadu. Zadní světlo bliká i při brzdění. Jako třešničku na dortu má X7 Pro dokonce zabudovaný zvonek, takže můžete zdvořile informovat lidi, že je předjíždíte na své kulervoucí koloběžce.

Se všemi těmito funkcemi a mohutným hliníkovým rámem je koloběžka Turboant X7 Pro stále překvapivě přenosná. Snadno se skládá a zamyká, takže ji můžete přenést do autobusu nebo vlaku, ale kvůli její hmotnosti byste s ní nechtěli jít dál než kilometr pěšky. Koloběžka má stupeň krytí IPX4, takže odolá stříkající vodě, ale neměla by se používat v ničem jiném než v mírném dešti.

Celkově je Turboant X7 Pro jednou z nejvýkonnějších elektrických koloběžek do 500 Kč. Pokud vám nevadí, že se vyšplháte na vyšší hranici této cenové kategorie, pak vás koloběžka X7 Pro určitě nenechá na holičkách.

Elektrická koloběžka Hiboy S2 Pro

Hiboy S2 Pro je nejnovějším a nejlepším skútrem této značky, který je nejméně tři generace v produktové řadě. Je celkově dobře sestavená, ale její robustnost z ní dělá jednu z nejtěžších koloběžek, které jsme zkoumali – 36.3 kg.

Jízda na něm je pohodlná díky polstrovanému stojanu a řídítkům, která se přizpůsobí jezdci téměř jakékoli výšky. Pevná 10palcová voštinová kola koloběžky není třeba nafukovat vzduchem, což je skvělé, pokud se bojíte údržby, ale ne tak skvělé, pokud potřebujete jezdit po nerovném chodníku. Hiboy S2 Pro má naštěstí v zadní části zabudovaný tlumič, takže máte k dispozici základní odpružení, které tlumí nerovnosti, ale i tak je to drsné.

Jednou z nejlepších vlastností tohoto skútru je její vysoká maximální rychlost 19 MPH. Když to spojíte s úctyhodnou výdrží baterie, můžete se na jedno nabití dostat slušně daleko. Motor o výkonu 500 W je silnější než u jiných koloběžek ve stejné cenové kategorii, což se však neprojevuje na větší akceleraci nebo točivém momentu, protože rám koloběžky je také těžší.

Koloběžka má LED přístrojový panel, který zobrazuje základní informace, jako je aktuální rychlost, režim jízdy a úroveň nabití baterie. Přístroj Hiboy S2 doplňuje tuto přístrojovou desku o aplikaci Hiboy pro systémy Android a iOS. Tato aplikace je jediným způsobem, jak přepínat mezi režimy pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé jezdce (které mají různé maximální rychlosti). Slouží také k přepínání světlometů, kontrole stavu nabití baterie a přepínání tempomatu. K dispozici je dokonce samokontrola systému, takže můžete předvídat údržbu, kterou je třeba časem provést.

Hiboy S2 Pro je vybaven dvojitým brzdným systémem, díky kterému je brzdění rychlé a konzistentní. Kombinuje ruční kotoučovou brzdu s rekuperačním protiblokovacím systémem eABS, který navíc při jízdě dobíjí baterii brzd.

Upozornění: všechny elektrické koloběžky uvedené v tomto seznamu jsou určeny pouze pro jízdu na rovném povrchu (/- 15 stupňů) a při jízdě z prudkého kopce může dojít k jejich trvalému poškození. Ano, tohle jsem se naučil po zlém.

Koloběžka se snadno skládá pro uskladnění, ale váží dost na to, aby její přenášení bylo obtížné. Má slušné přední LED světlo, ale zadní se rozsvítí jen při brzdění. Pokud plánujete na tomto skútru jezdit v noci, rozhodně byste měli investovat do doplňkové sady světel.

Na jedno nabití vydrží koloběžka jezdit přibližně 50 minut, přičemž podmínky jako počasí, sklon a hmotnost jezdce mohou tuto dobu zkrátit. Má poměrně standardní dobu dobíjení 5 hodin, což je srovnatelné s většinou ostatních koloběžek, které jsme zkoumali. Nabíjecí port je trochu hůře přístupný než u jiných modelů, ale stále je to přijatelné. Celkově vzato je Hiboy S2 Pro docela solidní koloběžka, zejména s ohledem na cenu.

Hledáte ještě silnější skútr? Můžete také zvážit model Hiboy S2 Max, který má výrazně vylepšenou baterii schopnou ujet 40 kilometrů na jedno nabití. Rozhodně je mimo tento přehled rozpočet, ačkoli.

Turboant M10 Commuting Electric Scooter

Zatímco Turboant X7 Pro zůstává naším tipem na nejlepší levnou elektrickou koloběžku, zástupce společnosti Turboant se mi ozval, aby mě upozornil, že jejich elektrická koloběžka M10 Commuting skutečně splňuje cenový limit pro tento článek, aniž by obětoval výkon. Tak jsem ji vyzkoušel a nebyl jsem zklamán.

Nejprve si povězme něco o tvaru vozidla. Koloběžka M10 má stupeň krytí IP54 proti vniknutí vody a prachu, což je vítané vylepšení oproti jiným koloběžkám, které jsem testoval. Má pěkné vestavěné přední světlo a zvonek, které jsou oba dobrý pro noční jízdy. Tento skútr je o něco větší než některé jiné skútry, které jsme zkoumali, což může být dobré věc nebo špatná věc. Jistě, bude se trochu hůře skladovat, ale větší řídítka a širší palubní deska jezdce jsou vítaným doplňkem pro větší uživatele, jako jsem já.

Doporučená maximální hmotnost jezdce je na spodní hranici, ale nejsem si jistý proč, protože tato koloběžka má 350W motor a 10palcové pneumatiky, stejné jako X7 Pro. Vzhledem k tomu, že jsem o něco málo vyšší než maximální hmotnost jezdce, která je 220 kg, jsem zjistil, že ovládání je docela solidní. Zrychlení bylo ve srovnání s jinými koloběžkami, které jsem zkoušel, trochu pomalejší, ale jakmile se dostanete na maximální rychlost, je to plynulá plavba. Koloběžka má tři různé rychlosti jízdy a režim tempomatu.

Pohodlné je i brzdění, protože M10 používá jak přední elektrickou brzdu, tak zadní kotoučovou brzdu. Obě se spouštějí stejnou páčkou na levé straně řídítek. Brzdění je poměrně plynulé, ačkoli tento model nemá ruční brzdu, takže bych jezdcům doporučil, aby na všech křižovatkách úplně zastavili a jezdili pouze tam, kde je to legální.

Turboant M10 je poháněn 36V baterií, která na jedno nabití vydrží zhruba hodinu jízdy. Vaše výsledky se mohou lišit v závislosti na provozních podmínkách, ale Turboant se může pochlubit maximálním dojezdem přibližně 30 mil. Baterie se dobije za 4 až 6 hodin.

Celkově vzato má tato koloběžka co nabídnout, přestože není ani nejluxusnější, ani nejpřenosnější variantou koloběžky. Je to pohodlný dopravní prostředek pro jezdce (téměř) jakékoli velikosti a výkonem se vyrovná nejlepším koloběžkám v okolí.

Rychlost

Milujeme rychlou jízdu! Bohužel, jednou z nevýhod levného koloběžka je to obvykle nemůže dostat rychlost těchto high-end koloběžek. Ale nebojte se – nebudete jezdit pomalu. Zatímco high-endové koloběžky mohou dosáhnout rychlosti přes 60 mil/hod rozpočet skútru, budete reálně dosahovat rychlosti kolem 15 až 20 mil za hodinu. To je celkem standardní pro většinu koloběžek, dokonce i dražších stylů.

I když nepřekonáte zvukovou bariéru, budete stále dost rychlí na to, abyste se bavili!

Rychlost může ovlivnit několik faktorů, například počasí, tlak vzduchu v pneumatikách a hmotnost jezdce a nákladu. Pokud zjistíte, že se nemůžete rozjet, zkuste snížit hmotnost koloběžky, abyste dosáhli lepší jízdy.

A i pomalá koloběžka je rychlejší než chůze.

Dojezd

Ujetí dlouhých kilometrů vyžaduje hodně energie z baterie. Takže levnější koloběžky budou mít menší baterie. To není úplně špatně – menší baterie jsou totiž mnohem lehčí, což je dobré pokud potřebujete koloběžku přenášet nebo skladovat. Tyto menší baterie však sníží počet kilometrů, které vaše koloběžka ujede.

Dojezd těchto koloběžek je přibližně 12 až 17 mil na jedno nabití, což není vůbec špatné. Pokud potřebujete delší dojezd, můžete zvážit koloběžku, jako je Turbo Ant, která má snadno vyměnitelnou baterii. Pokud s sebou vozíte náhradní baterii, ujedete dvojnásobek kilometrů.

Upřímně řečeno, pro průměrného jezdce na koloběžce je to dostatečná vzdálenost. Pravděpodobně se budete moci dostat do práce, projet se po městě nebo do zmrzlinárny a zpět.

Pokud budete potřebovat mnohem více kilometrů, pravděpodobně budete muset z peněženky vyždímat nějaké drobné navíc za vyšší třídu produktu.

Hmotnost koloběžky

Jedním ze skvělých aspektů rozpočet koloběžek je jejich nízká hmotnost. Jsou dostatečně odolné, ale mají lehčí rámy a komponenty, což znamená, že se mnohem lépe přenášejí a skladují.

Koloběžky na tomto seznamu váží přibližně 25 až 32 kilogramů, což je mnohem méně než typické elektrické koloběžky, které mohou snadno vážit přes 100 kilogramů.

Pokud tedy jezdíte na koloběžce do vlaku nebo někam, kde ji potřebujete vynést do schodů, zvažte některou z těchto lehkých koloběžek. Snadno se přenášejí a dají se složit pro uskladnění.

Zatížení koloběžky

Něco, co se s cenou koloběžky příliš nemění, je zátěž, kterou zvládne. Pokud sečtete hmotnost jezdce s hmotností nákladu, zjistíte, kolik nákladu bude muset být váš skútr schopen uvézt.

Koloběžky z tohoto seznamu unesou od 220 do 280 kilogramů, což je standardní hmotnost. Málokterá koloběžka – dokonce i špičková – unese mnohem větší hmotnost než tato.

Jen mějte na paměti, že čím těžší je zátěž, tím více se vybíjí baterie. Pokud tedy povezete příliš velkou váhu, možná nebudete schopni ujet takovou vzdálenost.

Nejlepší pro těžké dospělé: Swagtron Swagger 5

Specifikace modelu Swagtron Swagger 5 Elite

dobrý, rozpočet, elektrický, skútr

Kdo by si neměl pořizovat koloběžku Swagtron Swagger 5?

Jedinou špatnou zprávou u této koloběžky je, že někteří uživatelé hlásili, že dorazila rozbitá.

Je to možné u každé koloběžky. Spočítal jsem, že je to asi 0.5 až 1 % pro tento model. U modelu Swagtron Swagger 5 může být tato pravděpodobnost 1.5%.

Stále to není vysoká pravděpodobnost, považoval bych to za menší riziko, které je stále velmi nepravděpodobné. Ale i tak byste o tom měli vědět.

Pokud jste neoblomní a chcete si pořídit co nejspolehlivější rozpočet koloběžky, podívejte se na Hiboy S2 nebo Hiboy Max3 popsané v tomto článku.

Nejlehčí a nejpřenosnější: Swagtron Swagger Pro

Specifikace koloběžky Swagtron Swagger Pro

Kdo by si neměl pořizovat Swagtron Swagger Pro?

Dává smysl, že Swagtron Swagger nebude nejsilnějším zástupcem na tomto seznamu. Skvělá přenosnost a skvělý výkon je paradox, který pravděpodobně ještě žádná značka nevyřešila. Pokud potřebujete výkonnou koloběžku, hledejte vstupní model Kugoo Kirin M4.

Mějte také na paměti, že ultrarozpočtová cena s sebou určitě přinese určité oběti, pokud jde o kvalitu. U této koloběžky se objevily stížnosti, takže na to je třeba pamatovat, a pokud chcete model s ověřenou úrovní kvality, zvažte něco jako modely Hiboy.

Nejlepší vodotěsnost: Aovo Pro

Kdo by si neměl pořizovat koloběžku Aovo Pro?

Aovo Pro je voděodolný specialista v oblasti rozpočet kategorie.

Pokud očekáváte, že budete často jezdit za mokra, neriskujte s koloběžkou se stupněm krytí IP54 nebo nižším.

Pokud však prší málo nebo jen mírně a věříte, že se vám podaří se mu vyhnout, pak můžete zvážit jiné koloběžky z tohoto seznamu.

Další elektrické koloběžky do 500 s voděodolností jsou tyto:

Můžete se tam podívat, pokud chcete vyváženější sadu funkcí mezi ochranou proti vodě a nějakou jinou funkcí, na kterou se koloběžka specializuje.

Nejlepší hodnota: GoTrax G2

Kdo by si neměl GoTrax G2 pořizovat?

Těžko říct. Zdá se, že pokud potřebujete rozpočet nebo cenově výhodnou koloběžku, s GoTrax G2 rozhodně získáte skvělou nabídku.

No, myslím, že je fér zmínit, že dojezd není úplně nejlepší. Tato koloběžka může mít pro některé případy použití omezený dojezd.

Pokud potřebujete skutečně všestrannou koloběžku, která má stále skvělou cenu, ale lepší dojezd, zvažte model Hiboy Max3.

Technické specifikace elektrické koloběžky GOTRAX GXL

  • Motor: přední nábojový motor s trvalým výkonem 250 W
  • Baterie: 36V 187 Wh
  • Maximální rychlost: 24 km/h (ve skutečnosti jede s plnou baterií o něco rychleji)
  • Dojezd: 8-12 mil (13-19 km) v závislosti na jízdním režimu
  • Hmotnost: 31 liber (14 kg)
  • Nosnost: 220 liber (100 kg)
  • Brzdy: mechanická kotoučová brzda vzadu; regen brzda vpředu
  • Pneumatiky: 8.Pneumatiky 5″
  • Doba nabíjení: Doba provozu: 4 hodiny
  • Doplňky: světlomety, LED tachometr a měřič baterie, 2 rychlosti, tempomat

Testování mučení elektrické koloběžky GOTRAX GXL

Elektrickou koloběžku může na hladkých a slunných cyklostezkách jižní Kalifornie vyzkoušet každý. To vám toho moc neřekne.

Místo toho jsem se s GXL vydal do chladného a drsného světa bostonských zimních ulic. Pokud dokáže přežít silnice, na kterých je více kráterů než na místě přistání Apolla 11, měla by fungovat prakticky kdekoli.

Když jsem začal testovat, padal velmi slabý sníh. Teplota byla 36 °C. Ne brutální, ale na tuto transplantaci je zatraceně zima.

Nehodlal jsem tento skútr chovat jako dítě, a tak jsem testování provedl na nejvyšší rychlostní stupeň. No, druhý rychlostní stupeň. Jsou jen dva. Ale na režim ECO nebyl čas. Takže to byl režim 2 a já jsem vyrazil.

Brzy se sníh změnil v déšť, ale to mě nezastavilo. V 16 letech jsem létal kolem.5 mph (26.5 km/h). Nějak jsem dosahoval ještě větší rychlosti, než na jakou je koloběžka dimenzovaná. To mi určitě nepomohlo dosáhnout deklarovaného dojezdu 12 mil (19 km), ale co – tady si nestěžuju.

Omlouvám se za nedostatek akčních snímků, v tomhle počasí jsem si Nikon ven nevzal..

Když jsem přecházel ze silnice na chodník, na cyklostezku a zpět na silnici, cítil jsem, jak se kvalita jízdy mění s každým povrchem. Koloběžka nemá odpružení, a proto není najíždění do děr v rychlosti zrovna nejpohodlnější. Vzduchem plněné pneumatiky však pomohly pohltit hlavní nárazy.

Jakmile jsem se dostal na chodníky a cyklostezky, zjistil jsem, že se kvalita jízdy zlepšila a stala se mnohem pohodlnější. Abych byl spravedlivý, jízda na silnici byla v pořádku, pokud kvalita povrchu vydržela. Ale tohle byl přece jen test mučení a já jsem s touto koloběžkou nejezdil po lehkých cestách.

Rozhodně jsem ocenil pneumatiky – tolik firem dnes používá pneumatiky bez vzduchu. To sice zabraňuje propíchnutí pneumatik a bolestem hlavy s výměnou duší, ale znamená to, že koloběžka by měla mít raději nějakou jinou formu odpružení. Pokud ne, jsou pneumatiky plněné vzduchem téměř nutností pro každého, kdo plánuje jízdu po silnici v oblasti s ne zcela dokonalými ulicemi.

Ale dost o odpružení. Jízda nebyla úžasná, ale byla naprosto v pořádku – nemám si na co stěžovat. Dalším testem bylo brzdění. Na stránkách skútr má kombinaci kotoučové brzdy vzadu a rekuperační brzdy vpředu. Obě byly překvapivě účinné. Rekuperační brzda vás nezpomalí tak rychle jako mechanická brzda, ale na běžné brzdění je to v pohodě.

Pro prudší brzdění se zadní kotoučová brzda aktivuje podivnou věcí připomínající pedál v zadní části skútru. Chvíli jsem si na to musel zvykat, ale jakmile jsem si na to zvykl, fungovalo to dobře. Není to tak intuitivní jako ruční brzda, ale GOTRAX skutečně právě vydal novou verzi této koloběžky s ruční brzdou. Stojí o něco víc, ale pokud se vám líbí brzdová páka ve stylu jízdního kola, možná dáte přednost tomuto modelu.

Rychlost skútru začala skvěle, ale pomalu klesala, když jsem pokračoval v jízdě. To se dalo očekávat a je to běžné téměř u každého skútru. Zatímco já jsem se rozjel na 16.5 mph (26.5 km/h), když baterie ukazovala už jen jeden bar, klesl jsem na 12-13 mph (19-21 km/h).

Brzy jsem se blížil ke konci své jízdy a rychlost ještě více klesla. V průběhu asi 60 sekund rychlost klesla na zhruba 7 km/h a já jsem to naznal. Vytáhl jsem telefon, abych to zkontroloval, a zjistil jsem, že jsem ujel 12 km.7 km (8 mil). Byl jsem asi půl míle (0.8 km) od domova, tak jsem si řekl, že uvidím, co se stane, když skútr poprosím o větší rychlost.

Jak se ukázalo, GXL se zavázal. Nebylo to nic moc, ale koloběžka mě hnala rychlostí asi 5 mil/h (8 km/h). Dokonce jsem se cítil trochu provinile, když jsem už vypínal GPS.

Jela pomalu a začínala být docela nudná, tak jsem se rozhodl, že jí pomůžu tím, že ji trochu nakopnu. Než jsem dojel domů, zvládala koloběžka na vlastní pohon asi 5 km/h (2-3 mph) – v tu chvíli už jsem nedokázal udržet rovnováhu a kopání se stalo nutností.

Ačkoli tedy skútr může v režimu 1 na hladkých ulicích a za teplého počasí dosáhnout dojezdu 12 mil (19 km), zjistil jsem, že v absolutně nejhorších podmínkách dojede ještě něco málo přes 8 mil (13 km). A jen tak pro zábavu jsem se rozhodl vyzkoušet své dovednosti při stavbě li-ionových baterií a vyrobit si vlastní přídavný akumulátor, který zdvojnásobí její dojezd. Ačkoli většině lidí stačí na každodenní jízdy po městě i dojezd 13 km.

Můj verdikt

Vlastně mě překvapilo, jak dobře elektrická koloběžka GOTRAX GXL zvládla týrání, kterému jsem ji vystavil.

Odrážela se od obrubníků a výmolů, prolétávala kalužemi a bruslila přes krátké záplaty břečky, sněhu a ledu.

Je to nejlepší nebo nejzábavnější elektrická koloběžka, na které jsem kdy jezdil?? Pravděpodobně ne.

Vydrží tato koloběžka roky takového používání/zneužívání? Kdo ví. Když je to možné, snažím se dělat dlouhodobé recenze, jako je tato nedávná 500 mil (800 km) navazující recenze jiného elektrického koloběžka. Takže se možná za pár měsíců vrátím, abych se podíval, jak si tento skútr vede. Do té doby je těžké říct o elektrické koloběžce 299 něco špatného koloběžka která dělá přesně to, co po ní požadujete – nic víc, nic míň.

Co si myslíte o elektrické koloběžce GOTRAX GXL?? Dejte nám vědět v Комментарии и мнения владельцев níže.

Buďte informováni o nejnovějším obsahu přihlášením se k odběru zpravodajství Electrek na Google News. Čtete Electrek – odborníky, kteří den co den přinášejí novinky o Tesle, elektromobilech a zelené energii. Nezapomeňte se podívat na naši domovskou stránku, kde najdete všechny nejnovější zprávy, a sledujte stránky Electrek a LinkedIn, abyste byli v obraze. Nevíte, kde začít? Podívejte se na náš kanál YouTube, kde najdete nejnovější recenze.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru