Nejrychlejší pláště pro silniční kola. Co dělat se starými pneumatikami na kole?

Jak vybrat pláště na kolo. Hory, silnice

Čokoláda, vanilka nebo jahoda? Stejně jako neexistuje špatná odpověď na to, jakou zmrzlinu máte rádi, neexistuje ani špatná odpověď na to, jaké pláště byste měli na kolo nacvaknout, jen se ujistěte, že máte správnou gumu pro danou náladu. Výběr správných plášťů na kolo je především o přizpůsobení pneumatik typu kola a způsobu jízdy. Tak naskočte a my si rozebereme různé typy plášťů na kolo, od knobových sjezdových plášťů na horská kola až po slicky a hladké pláště na silniční kola, a poradíme vám, jak vybrat ty nejlepší pláště pro vaše kolo a styl jízdy.

Typy pneumatik na kolo

Existuje spousta různých plášťů na kolo vyrobených pro nejrůznější druhy kol, od úzkých silniční závodní slicky až po velké pneumatiky pro tlustá kola typu monster truck. Obecně lze pneumatiky pro jízdní kola rozdělit do několika různých kategorií. uspořádané podle typu jízdy.

Pneumatiky pro silniční kola

Králové asfaltového spandexu, silniční pláště pro kola budou slizké a rychlé jako prodejce ojetých aut. Relativní stálost podmínek na silnici a příklon k efektivitě znamená, že tyto pneumatiky mohou být tenčí a hladší, takže se rychleji odvalují. Silniční kolo pláště obvykle měří v rozmezí 18c (nebo mm) až 32c a používají se při vysokém tlaku mezi 80 a 120 psi pro dosažení maximálního výkonu. Ani zde není potřeba žádná skutečná textura, ale vaše mimosezónní pneumatiky mohou mít trochu textury, aby vás udržely na gumové straně v kaluži nebo na kluzkém místě.

Pláště pro městská / příměstská kola

Definice dojíždění do práce je poměrně flexibilní, takže pneumatiky budou také. Někteří lidé, kteří dojíždějí na dlouhé vzdálenosti, budou v podstatě jezdit na silničních pneumatikách, zatímco někdo, kdo se prohání po kampusu, by mohl chtít nějakou přilnavost přes rozmrzelý sousedův trávník. Většina „dojížděcích“ pneumatik zůstává relativně hladká kvůli efektivitě, ale má větší šířku pro větší objem a pohodlí na nerovných/rozbitých ulicích, stejně jako funkce ochrany proti průrazu, které vás udrží v chodu.

Cyklokrosové pláště pro šotolinová kola

Relativně nová kategorie pro masochistické cyklokrosaře i adventure/bikepackery, mnoho z těchto plášťů jsou zeštíhlené verze plášťů pro horská kola XC. Pneumatiky na šotolinu a cyklokros si představte jako něco mezi silničním a horským kolem pláště. Ty mohou být také dobrou volbou pro dojíždějící, kteří chtějí trochu větší přilnavost. Štěrk kolo pláště se často vyznačují nižším profilem dezénu ve středu pláště pro nižší valivý odpor a agresivnějšími hroty na vnější straně pláště pro lepší ovladatelnost a trakci v zatáčkách.

silniční, kolo, pláště, pláště

Pláště pro horská kola

Pravděpodobně nejrozmanitější typ plášťů, protože typy podmínek jsou také rozmanité. Tvrdá hlína, hlína, bláto, hlína a skála, to vše vyžaduje různé vzory kliček, abyste se udrželi na kole a aby se vaše stránka na Instagramu plnila pro vaše fanoušky. Pneumatiky pro horská kola jsou obecně mnohem širší než jiné typy plášťů, protože díky velkému objemu mají maximální přilnavost a tlumenější jízdu. Vzduch v pneumatikách berte jako dodatečný tlumič nárazů. Dezén běhounu na horských pneumatikách je navíc odlišný pneumatiky na kolo budou mnohem agresivnější, aby vám pomohly zabránit vyklouznutí i v těch nejsložitějších situacích.

Obecně lze říci, že od moderního kola můžete očekávat následující pláště v každé kategorii:

Jak vybrat správnou velikost pneumatik?

Poté, co si vyberete typ pneumatiky, kterou hledáte, musíte se ujistit, že bude na vaše kolo pasovat. Výběr správného rozměru pneumatiky je spojen se dvěma hlavními oblastmi měření. Šířka a průměr. Najít ideální pneumatiku může vyžadovat experimentování a testování, stejně jako hledání v duši, abyste zjistili, co přesně chcete od své jízdy získat.

Průměr je poměrně jednoduchý. je to velikost vašich kol. Pokud jste horský cyklista, hledáte 26″, 27.5″ nebo 29″. Téměř všechna moderní silniční kola mají rozměr 700c, což je vlastně totéž jako 29″. Pokud jste si k vestě, knírku na řídítkách a hipsterskému postoji pořídili historickou evropskou ocelovku, je možné, že se jedná o další esoterický starý rozměr. Jedním ze spolehlivých způsobů, jak získat správný rozměr pneumatiky na kolo, je podívat se na specifikaci na boku ráfku a/nebo na staré pneumatice, abyste pochopili, s jakým průměrem pracujete. Průměr není přednost, buď se na kolo hodí, nebo ne.

Výběr správné šířky kola pneumatiky může být trochu složitější. Bohužel nejednotnost mezi výrobci plášťů může tuto otázku ztížit, protože 2″ zřejmě neznamená totéž u Kendy jako u Maxxisu nebo Continentalu. Rychlým řešením je podívat se na sériovou značku/spec pneumatik pro daný model motocykl nebo vidlice, pro kterou chcete pneumatiku pořídit, a použijte ji jako základní údaj. Mějte na paměti, že potřebujete prostor pro ohyb kola a rámu, blatníky, průchodnost blátem a případný průchod lesními zvířaty. Pokud používáte silniční kolo se třmenovými brzdami, ujistěte se, že máte vyčištěné i brzdové špalky.

Šířka pneumatiky má také vliv na výkon, protože mění velikost styčné plochy s vozovkou i celkový objem pneumatiky. Čím větší je plášť, tím nižší je tlak, při kterém pracujete, a můžete zabránit bouchání ráfku o zem, což znamená lepší trakci. To má vliv na zatáčení, valivý odpor a celkovou trakci i jízdní komfort. Kompromisem je zpravidla účinnost. Tlustší pláště budou těžší a při daném tlaku se budou odvalovat pomaleji než tenčí pláště.

SILNIČNÍ KOLO PNEUMATIKY NÁKUPNÍ PRŮVODCE

Zde najdete nejlepší pláště pro silniční kola, které vám pomohou zlepšit jízdu.

Správné pláště mají obrovský vliv na vaše pohodlí, bezpečnost a výkonnost. V tomto průvodci vám řekneme vše, co potřebujete vědět o silnice pneumatiky na kolo.

Chcete vylepšit svou jízdu za méně peněz? Nebo možná vaše stará pláště jsou právě opotřebované?

V porovnání s většinou modernizací motocyklů poskytují pneumatiky neuvěřitelný poměr cena/výkon. Pokud si vyberete ty správné. A my jsme tady, abychom vám řekli, jak na to.

NEJNOVĚJŠÍ SILNIČNÍ KOLO PNEUMATIKY NA KOLEČKÁCH

Jaký je rozdíl mezi mnoha dostupnými silničními pneumatikami? Odpověď je v konstrukci. Zde jsou klíčové vlastnosti, na které byste se měli zaměřit.

BEAD

Všechny pláště typu clincher a bezdušové pláště mají jeden. Je to tvrdá hrana, která drží pneumatiku na ráfku.

Máte ráfky bez háčků? Musíte se držet pláště s patkou specifickou pro bezdušové pláště. o tom později.

Pokud používáte standardní pláště typu clinchers, máte dvě možnosti. Drátěná patka je těžší, ale udržuje nízkou cenu.

Kevlarová patka je lehčí a umožňuje skládání pláště. Ale je dražší.

PLÁŠŤ

Jedná se o hlavní část pneumatiky. Jedná se o látku, která je omotaná kolem patky pláště.

Většina pneumatik má nylonový plášť. At the higher end you might find cotton or silk.

Podívejte se na TPI, které udává koncentraci závitů na palec.

Chcete zvýšit svou rychlost? Vyšší TPI znamená nižší valivý odpor. Navíc je pružnější pro pohodlnější jízdu.

Pneumatiky s vyšším TPI však mohou být také náchylnější k proražení.

Na zimní kilometry nebo špatný povrch je ideální nižší TPI. Znamená to vyšší hmotnost, ale také lepší ochranu proti proražení.

SIDEWALL

Mezi běhounem a patkou pneumatiky najdete tuto vrstvu gumy.

Tloušťka a typ pryže závisí na zamýšleném použití pláště.

SUB-TREAD

Tato mezivrstva pomáhá bránit průrazům. Každá značka má jinou směs. Například Continental Vectran™ Breaker nebo Schwalbe SmartGuard.

Podběrák zvyšuje hmotnost a valivý odpor. Ale vyhnout se píchnutí znamená ušetřit čas.

BĚŽEC

Jedná se o nejvnější část pláště. Je v kontaktu s vozovkou, takže je to také nejhrubší část.

Máte štěstí na kilometry hladkého asfaltu?? Nebo vás při jízdě trápí nepřízeň počasí a výmoly??

Potřebujete správný dezén odpovídající podmínkám.

Úplně hladká pneumatika se může rychleji odvalovat na dokonalém povrchu, jako je velodrom. V terénu pomáhají dezény běhounu s přilnavostí, trakcí nebo rozháněním deště. Některé jsou dokonce navrženy pro aerodynamický výkon.

JAK SI VYBRAT PNEUMATIKU PRO SILNIČNÍ KOLO?

Ne všechny silniční pláště jsou stejné. Různé šířky, dezény, materiály a konstrukce se hodí do různých podmínek a na různé jízdy.

Chcete odolný plášť pro zimní trénink? Potřebujete ochranu proti průrazu v ulicích města posetých rozbitým sklem? Nebo něco rychlého a lehkého na víkendovou klubovou vyjížďku?

Ať už jezdíte na jakémkoli typu silnice, měli byste si položit následující otázky.

JAKÁ VELIKOST PNEUMATIKY JSOU NEJLEPŠÍ PRO SILNIČNÍ KOLO?

Cyklistické Pláště mají dva rozměry. Pokud vaše kolo není velmi malé, první je téměř vždy 700c.

700 je udávaný průměr v milimetrech. Pasuje na většinu standardních silničních kol.

C je kód šířky. Pochází ze staré francouzské klasifikace. Nemusíte se ničeho obávat.

Druhé číslo je nejdůležitější. Udává šířku pneumatiky v milimetrech v jejím nejširším místě.

Například 700c x 25 mm znamená, že nejširší část je 25 mm.

Pokud jste kdysi chtěli jezdit rychle, koupili jste si 18mm ráfek.

Dnešní závodníci jezdí na širokých kolech kvůli rychlosti, přilnavosti a pohodlí. Není neobvyklé vidět profesionály na pláštích širokých až 28 mm.

Pokud chcete jet na širší ráfek, ujistěte se, že má váš rám správnou „světlou výšku“ pneumatik.‘ Mnoho silničních kol může mít stále jen 25 mm.

Rozsah rozměrů určují také vaše kola pneumatik můžete si vybrat z.

Pokud je ráfek příliš úzký, jeho boky nemají oporu a vyčnívají ven. Budete mít horší aerodynamiku a pocit menší stability.

Nahuštěný plášť by měl být v jedné rovině s ráfkem. To poskytuje pneumatice nejlepší oporu a minimalizuje riziko proražení pneumatiky.

silniční, kolo, pláště, pneumatiky

Filtr

  • Černá
  • Černá-Reflex
  • Modrá
  • Modré pruhy
  • Bronzová bočnice
  • Klasické
  • Classic-Skin
  • Grafitová kůže
  • Červené pruhy
  • Průhledná bočnice
  • Bílé pruhy

MAXIMÁLNÍ OCHRANA PROTI PRŮRAZU PRO ZÁVODNÍ KOLA! Durano Plus je nejodolnější silniční plášť na kolo, který je k dispozici proti propíchnutí. Optimalizovaná vysoce výkonná směs Addix, kilometrový výkon a přilnavost jsou na nejvyšší úrovni. Profesionální sportovci a ambiciózní cyklisté se na tyto vlastnosti spoléhají při svém celoročním tréninku.

Univerzální plášť pro silniční kola Kombinace vynikající přilnavosti a vysoké odolnosti Velmi dobrá ochrana proti průrazu díky materiálu RaceGuard a kostře Microskin Zvláště snadná bezdušová montáž

BEZDUŠOVÉ PNEUMATIKY PRO ČASOVKU A TRIATLON VYŠŠÍ TŘÍDY. Nekompromisně pro závodní použití. TT znamená rychlost, nejnižší valivý odpor a minimální hmotnost. Jízdní vlastnosti jsou přesto nenapodobitelně dobré.

Aby se minimalizovala hmotnost a snížil valivý odpor, jezdí plášť Pro One TT bez ochrany proti propíchnutí. Proto musí být provozována s těsnicím prostředkem pro zvýšenou ochranu proti propíchnutí.

Pokyny pro první montáž: Pláště Schwalbe Pro One a Schwalbe Pro One TT Tubeless Easy musí být používány s těsnicí hmotou Doc Blue. Nejméně 30 ml, nejlépe 60 ml na pneumatiku. Pneumatika musí být bezprostředně po přidání těsnicího prostředku provozována po dobu nejméně 25 km. Při nedodržení pokynů pro první montáž nelze zaručit utěsnění pneumatiky.

VYTVOŘENÍ „SOUPLESSE. ŠPIČKOVÝ PLÁŠŤ PRO SILNIČNÍ KOLA TUBELESS EASY. Kombinace „souplesse“, rychlosti a kontroly na nejvyšší úrovni. Nejlepší plášť pro silniční kola, jaký kdy společnost Schwalbe vyvinula.

  • Karoserie Super Race (konstrukce Souplesse)
  • Addix Race Compound
  • V-Guard ochrana proti propíchnutí

Plášť TLE je speciálně vyroben pro bezdušové použití a nabízí tak nejlepší výkon. Pneumatiky TLE musí být vždy provozovány s těsnicí hmotou.

NESPRÁVNÉ POUŽITÍ JE VYLOUČENO: Všechny silniční pláště Pro One jsou zřetelně označeny doplňkovými štítky „TLE“ nebo „TUBE ONLY“.

Pokyny pro první montáž: Pneumatiky Schwalbe Pro One a Schwalbe Pro One TT Tubeless Easy musí být použity s těsnicí hmotou Doc Blue. Minimálně 30 ml, nejlépe 60 ml na pneumatiku. Bezprostředně po přidání těsnicího prostředku musí být pneumatika provozována po dobu nejméně 25 km. Při nedodržení pokynů pro první montáž nelze zaručit utěsnění pneumatiky.

S TECHNOLOGIÍ DVOJITÉ OCHRANY PRO VYNIKAJÍCÍ VŠESTRANNOU OCHRANU. Durano DD je vynikající plášť pro dojíždění nebo trénink díky vysoké úrovni ochrany a skvělým jízdním vlastnostem.

SPECIÁLNĚ PRO TURBO TRENAŽÉRY. Složení má mnohem nižší vnitřní odpor, čímž je vhodné zejména pro trénink na kolečkových bruslích.

Insider by se neměl používat na silnici!

JEŠTĚ NIKDY NEBYL ZÁKLADNÍ MODEL ZNAČKY SCHWALBE TAK DOBRÝ! Díky ochraně proti průrazu K-Guard, hladké kostře 50-EPI a vylepšené směsi Silica mají pláště Lugano II působivý závodní výkon za vynikající cenu. V šířce 25 mm je Lugano II k dispozici také v atraktivních barevných variantách Classic-Skin nebo s pruhy v modré, červené nebo bílé barvě.

JE JEDNO, ZDA JDE O FIXIE, SILNIČNÍ NEBO MĚSTSKÉ KOLO. Lugano II Endurance je sportovní plášť a ideální volba pro všechna dobrodružství ve velkém městě. Extra zesílený střed běhounu. Vyrobeno ze zdokonalené směsi siliky. je odolná a zároveň přilnavá.

SCHWALBE – THE BIKE SPECIALISTA NA PNEUMATIKY.

Ať už máte městské, cestovní, silniční, šotolinové nebo MTB kolo: Pneumatiky ovlivňují zážitek z jízdy jako žádná jiná součást kola. Výběr pneumatik neurčuje pouze to, jak dobře kolo drží na zemi, ale také ovlivňuje, jak snadno a pohodlně se kolo odvaluje. V ideálním případě v sobě pneumatika kombinuje vlastnosti, jako je maximální přilnavost, vysoký kilometrový výkon, optimální valivé vlastnosti, nízká hmotnost a spolehlivá odolnost proti průrazu. Zní to technicky? Souhrn těchto vlastností je pro každého cyklistu hmatatelný: jako optimální zážitek z jízdy. Ve společnosti Schwalbe pracujeme na neustálém zdokonalování a zlepšování tohoto pocitu z jízdy – den co den.

OD MASOVĚ VYRÁBĚNÉHO PRODUKTU K HYBNÉ SÍLE INOVACÍ.

V prvních desetiletích po druhé světové válce byla cyklistická pneumatika považována za zaměnitelný masový výrobek, který prakticky nelze vylepšit. V 80. letech 20. století se cyklistika znovu stala populárním trendem, protože se do sedla kola vracelo stále více lidí. V tomto kontextu se společnost Schwalbe – založená v roce 1973 – prosadila na trhu s cyklistickými plášti jako tvůrce standardů. Uvedení legendárního pláště Schwalbe Marathon na trh v roce 1983 s nevídaným kilometrovým výkonem se setkalo s velkým nadšením nadšených cyklistů, prodejců jízdních kol a odborných novinářů.

PLÁŠTĚ PRO KAŽDÝ TYP JÍZDNÍHO KOLA.

Svět jízdních kol se v průběhu let stává stále rozmanitějším. Nové kategorie, jako jsou MTB, gravel bike a v neposlední řadě e-bike, vytvořily zcela nové segmenty trhu a představovaly pro pneumatiky dosud neznámé výzvy. V této situaci se společnost Schwalbe záměrně rozhodla SOUSTŘEDIT na vývoj inovativních plášťů a duší, místo aby rozšířila své aktivity do technicky zcela odlišného odvětví automobilových plášťů. Tato strategie se ukázala jako naprosto správná: Když Schwalbe v polovině devadesátých let uvedla na trh první terénní pláště, stala se firma rychle známou jako nejlepší značka mezi horskými cyklisty. Dnes miliony jezdců na MTB po celém světě přísahají na MTB pláště Schwalbe s charakteristickými názvy, jako jsou Nobby Nic, Racing Ralph, Billy Bonkers, Dirty Dan, Magic Mary nebo Hans Dampf.

SCHWALBE PRACUJE NA VYMÝCENÍ DEFEKTU.

Jízda na kole je dnes považována za progresivní způsob osobní dopravy, který nabízí jen samé výhody – s jednou nešťastnou výjimkou: proražení pneumatiky. Společnost Schwalbe tento problém identifikovala již v rané fázi a neustále stanovuje nové milníky v otázkách ochrany proti průrazu. Schwalbe nabízí například turistické a městské pláště, které si mohou říkat „bezdušové“. Pro vysoce výkonnou cyklistiku nastavuje naše technologie Tubeless Easy v kombinaci s těsnicí hmotou na pláště nová měřítka i v oblasti prevence proražení pneumatiky. A téměř všechny ostatní pláště Schwalbe mají integrovaný pás proti propíchnutí.

silnice, kolo, pláště, pneumatiky

Tlak v pneumatikách

Tlak v pneumatikách je žhavým tématem a v poslední době dochází k přechodu od super vysokého tlaku k tlaku nižšímu. Když je tlak v pneumatice „vysoký“, zlepšuje se valivý odpor a pneumatika je méně náchylná k proražení. „Nízký“ tlak v pneumatice zajišťuje lepší pohodlí a přilnavost.

Když se snažíte zjistit správný tlak v pneumatice, je to mnohem složitější než napumpovat pneumatiku až na doraz a nechat ji tam. Správnou hodnotu tlaku ovlivňují faktory, jako je hmotnost jezdce, velikost pneumatiky, povrch vozovky a kvalita jízdy.

Obecně platí, že čím užší je pneumatika nebo čím jste těžší, tím vyšší tlak je potřeba. Je otázkou, o kolik přesně je třeba zvýšit tlak v pneumatikách PSI (liber na čtvereční palec) na kilogram, ale běžně se používá vztah 1 % tlaku v pneumatikách navíc na každý 1 kg. Níže uvedená tabulka pochází od jednoho z předních světových výrobců pneumatik, společnosti Schwalbe, a poskytuje dobrou představu o tom, na co byste se měli zaměřit.

Tlak v pneumatikách rozhodně není záležitost, kterou lze nastavit a zapomenout, tlak v pneumatikách byste měli kontrolovat často, minimálně jednou týdně. Vzduch se pomalu filtruje skrz duši a pneumatiku a vzhledem k vysokému tlaku a relativně tenkým stěnám pneumatiky k tomu dochází relativně rychle ve srovnání s pneumatikou automobilu. To je obzvláště důležité, pokud používáte bezdušovou sadu, protože porézní charakter bezdušových pneumatik má tendenci prosakovat vzduch rychleji než u pneumatik typu clinchers.

Opotřebení pneumatik

Pneumatiky mohou mít životnost od 1 000 km do 10 000 km, a proto je při tak velkém rozdílu důležité vědět, jak kontrolovat opotřebení pneumatik a v případě potřeby je vyměnit. Většina výrobců udává rozmezí vzdálenosti, ale v závislosti na povrchu vozovky, celkovém zatížení, jízdních podmínkách a tlaku v pneumatikách může dojít k předčasnému opotřebení pneumatik, takže doporučení používejte jako vodítko a důvěřujte svému úsudku, pokud si myslíte, že je čas na výměnu.

Mnoho pneumatik má indikátory opotřebení v podobě malých otvorů ve středu pneumatiky, které ukazují, kolik běhounu ještě zbývá. Jakmile už tyto tečky nejsou vidět, je pneumatika skutečně opotřebovaná. Pokud je vidět ochranný pás proti propíchnutí nebo plášť pneumatiky, je zpravidla čas na výměnu. Pokud byste chtěli být aktivnější, jedním z prvních příznaků opotřebení pneumatiky je její hranatění přes střed (flat top).

valivý odpor

Valivý odpor je odpor pneumatik při kontaktu s vozovkou. Hlavním faktorem ovlivňujícím valivý odpor je deformace pneumatiky při přizpůsobení se vozovce silnice povrchu a jeho malých zvlnění. Pro silnice Pneumatika, která většinou pokrývá hladký povrch, může být použita s vyšším tlakem, protože v důsledku toho dojde k malé deformaci a odporu. Příkladem, kdy jsou nižší tlaky výhodné, jsou silnice Paříž-Roubaix, kde jezdci musí závodit po starých dlážděných cestách. V tomto případě se měkčí pneumatiky přizpůsobí povrchu, což znamená, že kolo má menší vertikální pohyb a větší pohyb vpřed.

Všechny faktory, které jsme probrali. Šířka pneumatiky, tlak, konstrukce, vzorek běhounu. ovlivňují valivý odpor pneumatik, a tak je pro výrobce výzvou vytvořit pneumatiku, která bude dobře fungovat v každé z těchto oblastí, nebo extrémně dobře v jedné či dvou specifických oblastech, například závodní pneumatiky.

Bezdušové pláště mají obvykle lepší hodnoty valivého odporu než pláště typu clinchers. To je do značné míry způsobeno tím, že je zcela eliminováno tření mezi duší a pneumatikou. Bezdušové pláště jsou navíc všeobecně uznávány pro svou pružnou kvalitu jízdy, která je výsledkem možnosti používat nižší tlaky v pláštích ve srovnání s pláštěmi clinchers.

Trubky

Pokud jezdíte na pláštích typu clincher, může mít volba duší vliv na jízdní vlastnosti a celkovou životnost. Stejně jako pneumatiky jsou i bezdušové pláště vyrobeny převážně z butylové pryže a směsi dalších směsí, díky nimž jsou dostatečně pružné, takže je lze použít na pláštích různých rozměrů, a zároveň mají dostatečně silné stěny, aby udržely vzduch. Trubky mohou být také vyrobeny z latexu, který se lépe kutálí a má vyšší odolnost proti propíchnutí. Nevýhodou latexových duší je, že špatně udržují vzduch, a proto je třeba je pravidelně, téměř denně, nafukovat. Proto nejsou oblíbenou volbou pro rekreační jezdce.

Ventily se lepí na duše, aby mohly být nafouknuty, a silniční pneumatiky mají dvě možnosti: Schrader a Presta. Ventily Presta (tzv. vysokotlaké nebo „francouzské“ ventily) se nejčastěji vyskytují na kolech vyšší třídy a snadno je poznáte, protože jsou výrazně užší než ventily Schrader. Ventily Schrader se nejčastěji vyskytují na rekreačních a základních silničních kolech, jsou to také stejné ventily, které se používají na pneumatikách automobilů. Protože je každý ventil jiný, je často zapotřebí unikátních připojení na hlavě pumpy, aby bylo možné napumpovat odpovídající pneumatiku. připojení ventilů Schrader vyžaduje kolík, který tlačí pružinu dolů, zatímco ventily Presta se otevírají pomocí pojistného kroužku. Přečtěte si náš článek Jak napumpovat pneumatiku na kole, kde najdete další informace o ventilech pneumatiky.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl a poskytl cenné informace. Můžete si prohlédnout BikeExchange pro silniční kolo pneumatiky, nebo vyhledat místní motorkářský obchod, abyste získali další pomoc.

silnice, kolo, pneumatiky, pláště

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru