Připojení elektrického kola ke škrticí klapce. Výhody středového pohonu

Pochopení Elektrické Kola: Plynová a pedálová asistence

Pokud jste ve světě elektrokol, nazývaných také elektrokola, nováčkem, pak máte pravděpodobně několik otázek týkajících se fungování elektrokol. Elektrická Kola vám nabízejí možnosti v oblasti jízdních kol, která mají zabudované elektricky poháněné asistenční zařízení. Při používání elektrokola můžete obvykle regulovat výkon, obvykle v rozmezí od nejnižšího „úsporného“ nastavení až po nastavení „turbo“, kterému se někdy říká také „sportovní“.

Mají elektrokola plyn? Některá elektrická kola jsou vybavena plynovou rukojetí, ale ne všechna elektrická kola mají plynovou rukojeť. Mnohá elektrokola jsou považována za kola s podporou šlapání, což znamená, že dodatečný výkon získáte pouze při šlapání. Některá elektrokola jsou však vybavena také plynovým pedálem, který vám nabízí dodatečnou sílu pouhým stisknutím tlačítka i v době, kdy nešlapete.

V závislosti na elektrokole, které se rozhodnete zakoupit, si můžete pořídit elektrokolo, které nabízí možnost asistence šlapání, plynu nebo obojího. Protože dnes není na internetu k dispozici mnoho informací, které by se zabývaly tím, zda mají elektrokola plyn, nebo ne, vytvořili jsme tento článek, který vám pomůže rozebrat rozdíly mezi elektrokoly s asistencí šlapání a elektrokoly, které nabízejí plyn. Poté, co se budeme věnovat těmto informacím, probereme ještě jednu věc, o které byste měli vědět, než si koupíte elektrokolo, a to motor.

Co je elektrokolo s podporou šlapání??

Většina elektrokol se dodává jako elektrokola s podporou šlapání. Co to přesně znamená? I když mezi jednotlivými výrobci motorů existují drobné rozdíly, všechna elektrokola s podporou šlapání fungují podobně.

Pokud si koupíte elektrokolo s podporou šlapání, skončíte s kolem, které aktivuje svůj přídavný pohon, když šlapete do pedálů. Jakmile začnete šlapat ze zastávky, ucítíte, jak se motor elektrokola rozbíhá a aktivuje.

The Boost

Mnoho lidí má rádo elektrokola s podporou šlapání, protože dodatečný nárůst výkonu, který získáte s elektrokolem s podporou šlapání, vám pomůže překonat setrvačnost při prvním výjezdu do ulic.

Většina elektrokol má na jedné z rukojetí přepínač, kterým se ovládá množství výkonu pomocí /- přepínače. Když si poprvé zvykáte na používání pedálového asistenta, většina výrobců doporučuje začít na nižším nastavení, dokud si nezvyknete na tah.

U elektrokola s podporou šlapání můžete také měnit, jak moc vám motor pomáhá. Můžete se rozhodnout téměř pro nic a jet až na plný výkon motoru, který se v průměru pohybuje kolem 250 W nebo 350 W. Většina lidí, kteří se věnují cyklistice rekreačně, využívá výkon 250 W. Výkon 350 W je obvykle určen spíše pro ty, kteří jezdí na profesionální úrovni.

Nastavení výkonu a rozsah

Při používání elektrokola s asistencí šlapání obvykle zjistíte, že čím vyšší je nastavení výkonu, tím menší dojezd s kolem máte.

Několik modelů elektrokol s asistencí šlapání má na displeji zobrazen rozsah ujetých kilometrů a u některých z nich lze tento rozsah upravit podle toho, jak se rozhodnete pro nastavení výkonu. V závislosti na elektrokole, nastavení výkonu a vzdálenosti, kterou ujedete, může být dojezd velmi různý.

Obvykle však můžete s kolem ujet dvacet až čtyřicet kilometrů, než budete muset baterii dobít. Mnoho modelů elektrokol s podporou šlapání nabízí několik různých úrovní asistence. Nastavení jsou obvykle pojmenována jako nízké, střední a vysoké. Některá elektrokola však mají až pět nastavení asistence šlapání.

Na různých typech elektrokol najdete několik různých typů škrticích klapek. Zde je rozdělení čtyř nejběžnějších typů plynových pedálů pro elektrokola:

  • Některá kola, jako například elektrokolo eFlow E3 Nitro, používají tzv. poloviční rukojeť twist throttle. Tento plyn se používá otáčením, podobně jako na motocyklu nebo skútru. Tento plyn je nejtypičtějším typem plynu pro elektrokola, který dnes najdete na trhu.
  • Jiná kola, jako například elektrické horské kolo Prodeco Outlaw SS, používají tzv. palcový plyn. Tento plyn se používá tak, že palcem zatlačíte pádlo na plynu dopředu, abyste zapnuli elektrický pohon.
  • Existuje i jiná forma palce plynová páka tamtéž. Kola jako systém BionX a elektrické kolo OHM XS750 používají jiný typ palce plynová páka. Na těchto typech kol máte červené tlačítko; pohybem palce dopředu zapnete motor.
  • Posledním typem plynu, který najdete, je tlačítkový plyn. Tuto funkci využívají kola, jako je sada elektrokol Clean Republic Hill Topper. Tato plynová páka funguje jako vypínač. U tohoto typu akcelerátoru bohužel nemůžete nastavit úroveň výkonu.

Kombinovaná kola

Pokud jste typ člověka, který by dal přednost tomu nejlepšímu z obou světů, pak vězte, že některá elektrokola nabízejí jak režim plynu, tak režim šlapacího asistenta.

Tyto typy kol vám umožňují používat režim šlapání, když chcete, ale také vám poskytují užitečnou podporu prostřednictvím plynu. Ačkoli nebudete moci používat oba způsoby současně, mít k dispozici oba režimy může být na cestách nesmírně výhodné.

Nyní, když jsme se věnovali typům plynu, které najdete u elektrokol, a také různým typům elektrokol, které si můžete koupit, se budeme zabývat ještě jednou důležitou součástí elektrokola, kterou byste si měli před koupí elektrokola důkladně prohlédnout: motorem. Začneme tím, že se budeme zabývat typy motorů pro elektrokola.

Typy motorů pro elektrokola

Nyní, když už víte něco málo o různých typech elektrokol a máte dostatek informací, abyste mohli posoudit, jaký druh plynu budete chtít, budete se muset také blíže podívat na motor a baterii. Začneme tím, že si probereme typy motorů pro e-kola-kolo motory zde.

Koneckonců, pokud chcete elektrokolo s výkonným plynem, první věc, kterou si budete chtít důkladně prohlédnout, je motor. Při zkoumání plynových pohonů a elektrokol je tedy třeba vědět následující informace o motorech.

Motor v předním náboji

Nejjednodušší konstrukce elektrokola je vybavena motorem v předním náboji. To také znamená, že tento typ elektrokola je také nejvíce omezen ve svých schopnostech. Většina motorů v předním náboji funguje dobře pouze na elektrokolech, která mají škrticí systém.

Je to proto, že je náročnější nabídnout asistenci na základě jezdce, když váš motor není uveden na hnacím ústrojí. Existuje několik výjimek z tohoto pravidla, jako například skládací elektrokolo Brompton. Skládací elektrokolo Brompton nabízí motor v předním náboji, který využívá asistenci šlapání, nikoliv plyn.

Elektrokola, která používají motory v předním náboji, se však mohou potýkat s problémy s trakcí. Je to proto, že většina hmotnosti kola leží nad zadním kolem, což vytváří trvale nevyvážený systém.

Také může být náročné efektivně zrychlovat, když je vaše pohonná jednotka umístěna na předním kole. Vzhledem k tomu, že motory v předním náboji jsou obvykle omezené, nejsou jako systémy pro elektrokola rozšířené. Často je najdete na levných přestavbových sadách, protože se skvěle hodí pro přestavbu téměř jakéhokoli kola kolo.

Klady motoru předního náboje

  • Díky motoru v náboji umístěnému vpředu budete méně zatěžovat zadní nápravu. To usnadňuje montáž přívěsného vozíku na kolo, pokud si to přejete.
  • Pokud se u tohoto typu elektrokola přetrhne řetěz, budete moci použít ještě motor, který má přístup ke snímači kadence nebo ke své plynové rukojeti.

Nevýhody motoru v předním náboji

  • Většina předních vidlic není vyrobena tak, aby zvládla zátěž způsobenou motorem na elektrokole.
  • Montáž motoru na přední část elektrokola znamená, že vpředu bude větší váha, takže kolo bude těžké a bude obtížnější ho řídit.
  • S motorem namontovaným vpředu nebudete moci pohodlně přejíždět nerovnosti nebo vyskakovat na obrubníky.
  • S motorem umístěným vpředu je mnohem náročnější sundat přední kolo kvůli vyšší hmotnosti a nemožnosti použít rychloupínák.
  • Na přední vidlici nebude možné snadno přidat ramena točivého momentu.

Motor v zadním náboji

Pokud se rozhodnete pro elektrokolo-kolo s motorem v zadním náboji, pak si budete moci koupit elektrokolo, které má buď plyn, nebo je elektrokolo s podporou šlapání. Možná si dokonce budete moci pořídit hybridní kolo, které má oba typy systémů, mezi nimiž můžete podle potřeby přepínat.

Motory v zadním náboji lze dodatečně namontovat i na neskládací kola, což je činí velmi oblíbenými pro přestavby elektrokol.

Motory se zadním nábojem jsou rozšířené také proto, že jsou levné na výrobu a dokonce estetičtější než motor s předním nábojem. Motor v zadním náboji vypadá spíše jako přerostlý náboj standardního kola než jako motor a svým vzhledem rychle splývá s kolem.

Vlastnictví elektrokola se zadním nábojovým motorem má však i některé nevýhody. Elektrokola s motory v zadním náboji mají nerovnoměrné rozložení hmotnosti, protože motor je v zadním kole. To znamená, že umístění motoru u elektrokol se zadním nábojovým motorem může mít vliv i na řízení, ovládání a manipulaci s kolem.

Klady zadního nábojového motoru

  • Motory v zadním náboji skvěle zvládají dodatečnou hmotnost součástek motoru, když je porovnáte s motorem umístěným vpředu.
  • Motory v zadním náboji mají také další výhodu oproti motorům umístěným vpředu, protože motory v zadním náboji nezatěžují přední vidlici, ale jsou navíc, čímž se kolo o něco lépe vyvažuje.
elektrický, kolo, plyn, připojení, profesionálové, střední pohon

Nevýhody motoru v zadním náboji

  • S motorem v zadním náboji nebudete moci k nápravě připojit přívěsný vozík. Existence kabelu motoru a dalšího montážního příslušenství k motoru na zadní straně elektrokola ztíží, ne-li znemožní, abyste měli přívěsný vozík za kolo.

Motor se středovým pohonem

Další možností, kterou budete mít u motorů pro elektrokola, je motor se středním pohonem. U motoru se středovým pohonem najdete motor uprostřed rámu kola a byl by spojen se spodním držákem a klikami.

Střední pohon motory nejsou obvykle vybaveny škrticími klapkami. Je to proto, že motor kola se aktivuje šlapáním, takže elektrokola s středový pohon Motory jsou obvykle určeny pro kola s podporou šlapání.

Vlastnit elektrokolo s převodovkou má několik výhod středový pohon motor ve srovnání s motorem v náboji. Mnoho výrobců kol s pedály proto dává přednost použití tzv Středový pohon motor se svými koly. S motorem se středovým pohonem získáte mnohem větší točivý moment ve srovnání s nábojovým motorem, který nabízí podobný výkon.

Revv 1

20 MPH při asistenci plynového pedálu. Další režimy třídy rychlosti.

Motor

Výkonný 750w motor s trvalou převodovkou a 95nm točivým momentem

Dojezd

30-60 km v závislosti na baterii, hmotnosti jezdce, terénu, stoupání, úrovni asistence atd.

Rám

Odolný rám ze slitiny s vnitřní chráněnou uzamčenou elektronikou

Komfort

Komponenty geometrie rámu konstruované pro pohodlnou vzpřímenou polohu

Vlastnosti Nejdůležitější vlastnosti

Výkonné integrované přední a zadní brzdové světlo v moto stylu. Vyobrazený rám FS obsahuje směrovky. (Signalizace nejsou součástí rámu HT)

Dvoubarevný displej LCD na řídítkách. Přizpůsobitelné nastavení asistence šlapání (PAS) a pokročilé metriky pro inteligentní zpětnou vazbu při jízdě.

Terénní tlusté pneumatiky 20×4 pro e-mopedy, které zajišťují pohodlí při jízdě a pokročilou trakci v zatáčkách. Vysoký výkon a spolehlivost – ideální do proměnlivého terénu.

Nabíječka a kabel 52 V 4 A (FS) Nabíječka a kabel 52 V 3 A (HT) Indikátor LED zajišťuje stav nabíjení v reálném čase.

SYSTÉM VÍCE TŘÍD RYCHLOSTI

Revv 1 se dodává předprogramovaný jako elektrokolo třídy 2 (pedelec), které umožňuje rychlost až 20 MPH s asistencí šlapání a plynu. Systém více tříd rychlosti dává jezdci možnost konfigurovat nastavení a přepínat mezi třídou 2, třídou 3 a režimem „Off-Road“, který odemkne rychlost 28 MPH pouze pro použití na soukromých cestách. Posuňte ji na vyšší úroveň zapojením funkce „boost“ (pouze u rámu FS), která zvýší zesilovače řídicí jednotky! Zjistit více.

Recenze

Kolo mám něco málo přes dva měsíce a miluju ho jediný problém, který jsem měl, je nutnost výměny zadní pneumatiky, ale nemyslím si, že bys měl stejný problém, kdybys měl model s plným odpružením

Měl jsem kolo něco málo přes dva měsíce a miluju ho jediný problém, který jsem měl, je nutnost vyměnit zadní pneumatiku, ale nemyslím si, že bys měl stejný problém, kdybys měl model s plným odpružením

Tom Portanova

Skvělá cena za vše, co s tímto kolem dostanete. Rychlý a výkonný i do kopce. Mám 230 liber a používám ho jako každodenní dojíždění do práce a z práce. 20 mil tam a zpět s dostatkem šťávy na objetí několika městských bloků a ještě na vyřizování záležitostí. Všechna nastavení jsou na maximu, takže je to vždycky zábava! Měl nějaké problémy s řetězem, ale zákaznický servis to rychle vyřešil a Ride1Up zaplatil díly a servis. To byl dobrý pocit. Nenechal mě foukat ve větru.

Tom Portanova

Skvělá cena za vše, co s tímto kolem dostanete. Rychlý a výkonný, i do kopce. Mám 230 liber a používám ho jako každodenní dojíždění do práce a z práce. 20 mil tam a zpět s dostatkem šťávy na objetí několika městských bloků a vyřizování pochůzek. Všechna nastavení jsou na maximum, takže je to vždycky zábava! Měl nějaké problémy s řetězem, ale zákaznický servis to rychle vyřešil a Ride1Up zaplatil díly a servis. To byl dobrý pocit. Nenechal mě foukat ve větru.

Tom Portanova

Skvělá cena za vše, co s tímto kolem dostanete. Rychlý a výkonný i do kopce. Vážím 230 liber a používám ji jako každodenní dopravní prostředek do práce a z práce. 20 mil tam a zpět s dostatkem šťávy na objetí několika městských bloků a vyřizování pochůzek. Všechna nastavení jsou na maximu, takže je to vždycky zábava! Měl nějaké problémy s řetězem, ale zákaznický servis to rychle vyřešil a Ride1Up zaplatil za díly a servis. To byl dobrý pocit. Nenechal mě foukat ve větru.

David Jewers

Rychlejší, než je třeba, což je velmi dobrý prodejní argument. Vážím 201 kg a dosáhnu maximální rychlosti 38 km/h. To je se zapnutým sportovním režimem, který jsem vyzkoušel pouze pro účely testování. Pro mě je nejlepší nastavení třídy 3 s maximální rychlostí 28 mph. Jezdí velmi hladce, ale nad 28 km/h je motor trochu hlasitý. Kolo se také skvěle ovládá; i při hmotnosti 93 kg se ovládá jako mnohem lehčí kolo. Vizuální estetika kola je umělecké dílo a klobouk dolů před designéry inženýry, kteří Revv 1 vyvinuli. Také dorazil v téměř bezvadném stavu. Jediná věc, kterou považuji za poněkud skeč, je ztráta záruky, pokud použijete baterii třetí strany, kterou neprodává a neoznačuje Ride1up. Pro začátek, a to je obrovský bod, nemáte žádné baterie na skladě; Někteří z nás potřebují delší dojezd a nemohou čekat až do července nebo srpna (je 4. června), protože jezdecká sezóna bude v té době téměř u konce pro lidi, jako jsem já na severovýchodě nebo v jakémkoli severním státě; Nemůžete mít obojí. Musel jsem to tam dát. Když pomineme, že je to Saul Goodman. Je to úžasné kolo. Vřele doporučuji všem, kteří hledají ebike. Tohle zvedlo laťku a upozornilo ostatní firmy.

Tři elektrokola, která vám pomohou přidat plyn letos na podzim

Chytré kolo na dojíždění do práce, knobby-tired beast a skládací kolo s pohonem dvou kol z uhlíkových vláken s McLarenem připojení.

Pokud jste na elektrokole nikdy nejeli, může vám snadno uniknout jeho přitažlivost. Nevyužijete pohyb jako na běžném kole, ani rychlost motocyklu – nebo třeba 50ccm mopedu. Elektrokola jsou ale záludná zábava. Většina z nich jede alespoň 20 km/h, přičemž některé modely poskytují asistenci až do rychlosti 28 km/h. A i když to nestačí na to, abyste se mohli držet v provozu na dvouproudé dálnici, v místní čtvrti nebo v centru to bohatě stačí a pocit z tichého klouzání po silnici je nečekaně uspokojivý. Je to ten vzruch, když uvolníte brzdy na svém starém BMX a řítíte se z velkého kopce, ať už jedete kamkoli.

Chci jezdit na kole

Vykouzlí vám úsměv na tváři, říká Richard Thorpe, bývalý konstruktér společnosti McLaren, který založil výrobce elektrokol Gocycle. Lidé to chápou. Je to produkt, který se proměnil. Jen letos jsem jich při každodenním dojíždění do práce viděl mnohem víc.

Nebo, jak řekla jedna z našich jedenáctiletých žákyň, když na Gocycle vyjela kopec: Už nikdy nebudu šlapat do pedálů!

(Od té doby toho na svém vlastním staromódním kole našlapala spoustu. Do kopce. Oběma směry. Protože tak jsme to museli udělat my.)

Protože se elektrokola neustále vyvíjejí a přetvářejí do nových podob, věnovali jsme letos v létě trochu času testování tří exemplářů, které se zaměřují na zcela odlišné jezdce a cenové kategorie: Charge Comfort step-through, převlečené terénní kolo Biktrix Moto a Gocycle GXi, skládací kolo z uhlíkových vláken s obvyklou funkcí: pohonem dvou kol.

Pohodlí při nabíjení

Charge Comfort (1699) je stupňovité městské kolo, které se po otočení několika páček dokáže samo proměnit ve dvoukolku. Řídítka se otáčejí tak, aby byla v jedné linii s rámem, a pedály se sklápějí do svislé polohy, což umožňuje postavit kolo naplocho ke zdi v domě nebo v garáži (nebo, jak jsme to udělali my, naplocho na nosič nákladu namontovaný na závěsu, aniž byste se museli obávat, že řídítka budou škrábat o chodník). Skvělý nápad, zejména pokud máte více kol.

Komfort se dodává téměř kompletně sestavený, se snadným tištěným návodem, díky kterému je těžké něco pokazit – dříky ventilků na pneumatikách dokonce zeleně svítí, když je tlak vzduchu dostatečně vysoký, pro případ, že nemáte manometr. Jediné, co musíte udělat, je nainstalovat přední kolo a utáhnout několik matic pomocí přiloženého momentového klíče s T-rukojetí.

Vidlice Suntour poskytuje zhruba tři palce zdvihu, což je dost na to, abyste se zbavili prasklého chodníku – není to přece Stumpjumper – a hliníkový rám 6061 pomáhá udržet hmotnost na 51 kilogramech. Jedná se o elektrokolo, které můžete v případě potřeby šlapat bez asistence (dojezd je až 50 km, podle toho, jak moc motor používáte). Je to také jeden z těch, které budete šlapat spolu s elektrický protože motor v zadním náboji má výkon pouze 250 wattů. Na rovných cestách se s ním Charge rozjede na 20 km/h, ale v kopcích možná budete muset šlapat, abyste se udrželi v pohybu. Zvláště pokud jste naložili zadní nosič na jeho 44kilogramovou nosnost. Naše jediná další kritika? Umístění palce plynová páka na levém řídítku působí trochu nepohodlně. Ale to je dobrá zpráva, pokud jste jižan.

elektrický, kolo, plyn, připojení, profesionálové, střední pohon

Biktrix Moto

Na Biktrix Moto (2499) jsme ujeli více než 100 kilometrů, než nás napadlo zkusit šlapat do pedálů. Díky svému terénně-mopedovému stylu, 750wattovému nábojovému motoru a nízko položenému sedlu můžete skutečně zapomenout, že Biktrix je kolo. A jakmile jsme si jízdu na něm skutečně vyzkoušeli, jako bychom na něm jezdili, rychle jsme se vrátili k plynu – s jedinou rychlostí, nenastavitelnou výškou sedla a 75 kilogramy váhy jsou pedály Moto vestigniálními znaky cestování na lidský pohon. Pokud je musíte používat, něco se strašně pokazilo.

Moto je k dispozici buď s 20palcovými, nebo 24palcovými koly, což vyhovuje jezdcům od 175 cm do „175 cm plus“, což předpokládáme, že znamená Tacko Fall. Testovali jsme jeden z prvních motocyklů, který sjel z linky, a proto byl návod k montáži trochu matoucí, protože v něm nebyl žádný. Biktrix brzy vydá videonávod, ale my jsme mezitím vše sestavili až na přední světlo a blatník, takže jsme prostě začali jezdit. A Moto je parádní. Jeho maximální rychlost je udávána na 20 mil za hodinu, ale obvykle se dostane až na 25 mil za hodinu, než neochotně ubere plyn. Motor má pocit, že je silnější než 750 wattů, což je dojem podpořený displejem výkonu palubního počítače, který může při stoupání do kopce dosáhnout téměř 1000 wattů. I při tahání 190kilového jezdce do prudkého kopce Moto nikdy nepostrádá výkon a baterie vystačí až na 50 mil dojezdu. Moto má také možnost dvou baterií, kdy druhá baterie pod sedadlem zdvojnásobí dojezd. Možná bys to potřeboval, kdybys byl kurýr a jezdil celý den, ale jinak ti jedna baterie bohatě stačí.

Kromě předního blatníku jsme také nikdy nevyřešili přední hydraulickou brzdu. Vypadalo to, že buď přední kolo, nebo brzdový rotor je mírně rozhozený, takže rotor při každém otočení lehce drhnul o destičky. Pro cyklistický obchod by to pravděpodobně byla snadná oprava, ale v duchu kutilství jsme to prostě ignorovali a jezdili dál.

Gocycle GXi

Klíčovou součástí toho, co jsem tam dělal, říká Richard Thorpe, generální ředitel Gocycle, o svém působení u McLarenu, byla práce s lehkými konstrukcemi, kompozitním inženýrstvím. Například když balíte vůz F1 nebo vůz Le Mans, aerodynamik ho tvaruje. Jako inženýři jsme museli jít ven a všechno do sebe nacpat.

Máš tuhle vnější slupku a musíš se postarat o to, aby fungovala. Neexistuje žádný kompromis. To je něco, co jsem opravdu ocenil a přenesl do Gocycle.

Thorpeho podnikání v oblasti elektrokol začalo v roce 2002 pod názvem Karbon Kinetics. V roce 2009 byl představen model Gocycle G1 a za posledních 12 let došlo k neustálému vývoji tohoto prvního elektrokola. Model GXi, se kterým jsme si mohli v Ann Arbor hrát, byl představen v roce 2019 a vyznačoval se dalším přeneseným prvkem z dob McLarenu – prémiovou cenou (4799).

Začátkem letošního roku se objevila čtvrtá generace modelu Gocycle G4 s dalšími vylepšeními a základní cenou 3999 EUR. (Další stupeň G4i se prodává za 4999 a prémiový G4i může být váš za 5999). Největší změnou je po dvou letech vývoje zavedení nového systému G4Drive, který na námi testovaném kole nahrazuje deset let starý systém GX. Jednou z oblastí, kde došlo ke zlepšení, je podle Thorpa rozjezdový točivý moment v nízkých otáčkách.

GXi nás donutil udělat jen malý kousek práce, než jsme mohli zapnout motor a vyděsit chodce ze sousedství, když jsme kolem nich tiše prolétli rychlostí 20 km/h. Věděli jsme to, protože aplikace Gocycle pro chytré telefony nabízí nejrůznější informace, umožňuje hrát si s režimy jízdy a snadno se připevňuje na horní část řídítek. Snadno se také připojuje k jízdnímu kolu, což se u technologie Bluetooth ne vždy podaří.

Motorka je lehká, váží asi 36 kg. Doba nabíjení se pohybuje mezi čtyřmi a sedmi hodinami, a když skončí, poskytne vám zhruba 50 kilometrů dojezdu v závislosti na tom, jak na něm jedete a jak moc chcete motoru pomáhat.

Všem modelům je společné, jakým způsobem budete motoru pomáhat. Elektromotor kola Gocycle pohání přední kolo, zadní kolo pohání vaše nohy, což znamená, že máte k dispozici pěkně vyváženou jízdu na dvou kolech.

Dalším prvkem, který pomohl Gocycle vyniknout od jeho prvního modelu, je to, že se úhledně skládá. opravdu snadno. A to je také Thorpeho přání při práci. Žil a pracoval v Londýně, jezdil po městě na svém běžném kole a dvě mu ukradli. Chtěl tedy něco, co by mohl složit a vzít si do kanceláře nebo domů. To je skvělé pro život ve městě, ale také to usnadňuje naložení do auta a jízdu přes město na vyjížďku. Je to výrobek, se kterým se velmi, velmi snadno žije, říká Thorpe.

Ezra Dyer je vedoucím redaktorem a sloupkařem časopisu Car and Driver. Nyní žije v Severní Karolíně, ale stále si pamatuje, jak se zatáčí doprava. Vlastní GEM e4 z roku 2009 a jednou s ním jel rychlostí 206 km/h. Tyto skutečnosti se vzájemně vylučují.

Jaká je funkce elektrické ovladač jízdního kola?

Základní funkcí řídicí jednotky elektrického kola je přijímat všechny vstupy ze všech elektrické komponenty ( plynová páka, snímač rychlosti, displej, baterie, motor atd.) a poté určit, co by jim mělo být zpětně signalizováno (motor, baterie, displej).

Další vícenásobné ochranné funkce regulátoru se budou lišit od konstrukce regulátoru. Následuje několik základních ochranných funkcí.

1) Ochrana proti přepětí. Řídicí jednotka sleduje napětí baterie a vypne motor, když je napětí baterie příliš vysoké. Chrání baterii před přebíjením.

2) Ochrana proti nízkému napětí. Řídicí jednotka sleduje napětí baterie a vypne motor, pokud je napětí baterie příliš nízké. Chrání tak baterii před nadměrným vybitím.

3) Ochrana proti přehřátí. Řídicí jednotka sleduje teplotu FET( tranzistorů s polem) a vypne motor, pokud se příliš zahřejí. Tím jsou chráněny výkonové tranzistory FET.

4) Nadproudová ochrana. snížení proudu do motoru, pokud je dodáván příliš velký proud. chrání motor i výkonové tranzistory FET.

5) Ochrana brzdy. Motor se při brzdění vypne, přestože řídicí jednotka současně přijímá jiné signály. Pokud například uživatel současně použije brzdu a plyn, zvítězí funkce brzdy.

Jak vybrat řídicí jednotku pro elektrické kolo?

Řídicí jednotka by měla být vybrána tak, aby vyhovovala ostatním součástem – motoru, baterii, displeji atd.

V úvahu by se měly vzít následující faktory.

Typ řízení regulátoru – je to sinusový nebo čtvercový regulátor?

Výhoda sinusového regulátoru:

(2) Vyšší účinnost motoru ve stoupání nebo při velkém zatížení.

(3) Řídicí jednotky se sinusovým průběhem mají mnohem plynulejší a předvídatelnější řízení všech operací.

Nevýhoda sinusového regulátoru:

(2) Pracuje pouze se sladěnými motory.

Elektrický, motorka, plyn, připojení, profesionálové, střední pohon

(3) Vyšší spotřeba energie.

Výhoda regulátoru se čtvercovou vlnou:

(2) Práce s různými motory

(3) Vyšší účinnost při náhlém zrychlení nebo brzdění

(4) Vyšší využití napájecího napětí

Nevýhoda regulátoru se sinusovým průběhem:

(2) Řízení není lineární, není plynulé a někdy je děrované.

(3) Nižší účinnost motoru při stoupání nebo při velkém zatížení.

Jedná se o pohon s Hallovým snímačem nebo bez Hallova snímače nebo o dvourežimový regulátor?

Obecně platí, že pokud je motor vybaven Hallovými senzory, měl by být regulátor vybaven Hallovými senzory nebo duálním režimem. Hallův snímač v motoru bude snímat otáčky motoru a regulátor bude podle signálů ze snímače vysílat do motoru odpovídající napětí. Je stabilnější, má nižší spotřebu energie a větší rozběhový moment. Pokud je hallův snímač motoru poškozen, může regulátor s hallovým snímačem vyvolat chybu a přestat pracovat, zatímco regulátor s duálním režimem pracuje dobře.

Napětí regulátoru – 24 V nebo 36 V nebo 48 V nebo 60 V nebo jiné?

Napětí regulátoru by mělo odpovídat napětí motoru a baterie.

Proud regulátoru ( jmenovitý proud a maximální proud)

Proud regulátoru by měl být menší než výstupní proud baterie.

Obecně platí, že maximální proud je 18 A pro regulátor 6 MOSFET, 25 A pro regulátor 9 MOSFET, 35 A pro regulátor 12 MOSFET, 40 A pro regulátor 15 MOSFET, 50 A pro regulátor 18 MOSFET.

Funkce regulátoru

Jak připojit řídicí jednotku elektrického kola?

Typy vodičů a svorky vodičů (konektorů) regulátoru pro e-kola se mohou v různých provedeních regulátoru lišit. Abyste zajistili správné zapojení kabeláže, potřebujete schéma zapojení regulátoru pro elektrická kola.

Většina řídicích jednotek pro elektrokola má tyto vodiče motor, baterie, brzdy, plyn/akcelerátor nebo PAS Pedal Assist System (některé řídicí jednotky mají oba typy vodičů, některé mají jeden z nich).

Některé další vodiče se nacházejí v pokročilých ovladačích, jako je displej nebo tachometr, tři rychlosti, zpátečka, LED světlo atd.

Zde je jedno schéma zapojení regulátoru KT.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru