Velikost kola s pevným převodem. Jaký řetězový kroužek nebo klikovou sadu?

Velikosti rámů: Ráfky: dokonalý průvodce

Nejdůležitější průvodce pro výběr správné velikosti kola pro vás. Co je rám jízdního kola velikost a jak vybrat tu správnou pro různé typy kol (městské kolo, silniční kolo, horské kolo, dětské kolo a další).

Hledáte rychlé měření? Jednoduše použijte nástroj pro výpočet vaší odhadované velikosti rámu!

Tento nástroj vám snadno a rychle vypočítá požadovanou velikost rámu. Pokud se chcete dozvědět více o velikostech rámů, vytvořili jsme podrobnější článek o velikostech rámů: V tomto článku najdete podrobný průvodce.

Pokud se chcete dozvědět všechny podrobnosti o měření velikosti rámu, přečtěte si níže.

fixed, gear, bike, size, which

Jaká velikost kola je pro mě vhodná?

Nevěřili byste, jak těžké je správně odpovědět na tuto otázku. Udělali jsme však všechnu práci za vás a hle, právě čtete ULTIMÁTNÍHO PRŮVODCE VELIKOSTÍ KOL.

„Kolik centimetrů mají kola?“

– nejčastější CHYBA, které se lidé dopouštějí, když se ptají na velikost kola

Možná jste si všimli, že v našich filtrech máme toto rozdělení velikostí pro výběr správného kola:

Ssssh! Prozradíme vám však tajemství: není to stoprocentně univerzálně optimální. Proč?

3) Vztahy mezi lidmi a koly jsou různé.

1) Celková výška postavy je jedna věc. Ale i když měříte řekněme 175 cm, vaše nohy mohou měřit od 0 do 150 cm. (Dobře, 150 cm nohy a pak hlava by bylo docela divné…)

Každopádně délka nohou (a dokonce i rukou) je pro cyklistiku velký rozdíl.

2) Horská kola, tříkolky nebo běžná pohodlná městská kola mají odlišný účel, a proto musí být jinak stavěná. To samozřejmě přináší rozmanitost ve velikosti.

3) Je také rozdíl, jestli používáte silniční kolo pro trénink na dlouhé vzdálenosti, nebo z něj uděláte fixie a používáte ho k procházkám po městských ulicích. Jinými slovy, záleží také na tom, JAK kolo používáte (a jak se při tom chcete cítit).

Pokud nejste:

kolo určení velikosti je vlastně docela jednoduché a pravděpodobně nemusíte trávit hodiny s výpočty měření.

Na druhou stranu, pokud jste výkonnostní cyklista nebo máte vážné zdravotní problémy, může mít smysl investovat další čas a úsilí do získání dokonale padnoucího kola. I když je to váš případ, vybrat správnou velikost není to nejtěžší. Hlavně budete muset následně provést řádný „bike fitting“ (seřízení kola podle vašich potřeb) – to je to, co dělá velký rozdíl. K tomu bychom doporučili prodejnu výkonných kol (tj. prodejnu, která nabízí hodně futuristicky vypadajících závodních nebo horských kol), ty mají obvykle vybavení a personál dobře vzdělaný v této problematice. Neváhejte se na nás obrátit a my vám pomůžeme s výběrem.

Když už ale mluvíme o běžném ROZMĚRU kola – na co byste se měli zaměřit?

Co byste měli změřit?

Je třeba si zapamatovat jednu věc? Pokud nekupujete dětské kolo, NEVYBÍREJTE KOLO VELIKOST NA ZÁKLADĚ ROZMĚRŮ KOL – je to podobné, jako když vybíráte autobus podle barvy. Nemá to žádnou logiku.

Jedná se o délku sedlové trubky nebo „velikost rámu“:

Velikost rámu (délka sedlové trubky) je slušným ukazatelem velikosti kola pro člověka.

Toto je kolo (nebo pneumatika) velikost:

Jen velmi zřídka se vhodná velikost kol udává podle velikosti kol. (Konkrétně dětská kola jsou takto klasifikována.)

Ve většině případů byste měli porovnat INSEAM nohou (nebo CELKOVOU TĚLESNOU VÝŠKU, pokud vám na tom opravdu tolik nezáleží) s délkou sedlové trubky („FRAME SIZE“).

PROČ? Protože pak porovnáváte srovnatelné délky. Když sedíte na kole, váš rozkrok nohou („délka nohy“) je ve skutečnosti roztažen mezi sedlem a pedály. A protože rozteč nohou (A) a tělesná výška (B) jsou u mnoha lidí obvykle podobné, můžete extrapolovat B/A a přiřadit „správné velikosti rámu“ k určitým tělesným výškám.

Zbytek kola se měří a staví podobným způsobem v závislosti na účelu kola. U městských kol bude tedy délka horní rámové trubky v určitém poměru k délce sedlové trubky, abyste se nemuseli příliš natahovat. Zatímco u silničních kol bude poměr (a tvar rámu) jiný, abyste při jízdě na kole měli aerodynamickou polohu. Takto to funguje:

1) První věcí je výběr správného typu kola. (Nejste si jisti, jak to udělat? Podívejte se na naše pokyny!)

2) Druhým krokem je výběr správné velikosti kola.

3) Poslední věcí je pak přizpůsobení (fitting) kola vašim specifickým potřebám.

Výběr správné velikosti je důležitý, ale není to až TAK velký problém, protože s konečnou úpravou kola můžete udělat obrovský rozdíl. Chcete podrobnější informace? Pokročilé informace najdete v rámečku na konci tohoto článku.

Jaký je tedy kouzelný vzorec?

No, musíme rozlišovat tři hlavní typy kol: městská kola (platí i pro klasický holandský typ – „omafietsen“, a další s rovným držením těla při jízdě), silniční kola a horská kola.

Městská kola. CM

Výška menší než ~155 cm? Podívejte se na dětské velikosti. Stejná kola, ale levnější!

Odborný servis kol

Velofix je pojízdná prodejna kol s kompletními službami, kterou lze naplánovat tak, aby vyhovovala vašim potřebám montáže, časovým možnostem a místu, kde se nacházíte.

Místní mechanik schválený společností Canyon

Vyhledávač odborných místních cyklistických dílen. Ručně vybrané společností Canyon. A nechybí ani hodnocení zákazníků, abyste věděli, že můžete svému mechanikovi důvěřovat. Včetně servisu elektrokol.

Dodávka domů

Zasíláme přímo k vašim dveřím. Jízdní kola Canyon jsou navržena tak, aby jejich montáž byla bezproblémová a trvala několik minut, veškeré potřebné nářadí je součástí balení.

Odborníci na Canyon

Jsme tu pro vás. Nejlepší odborníci na jízdní kola pracují přímo ve společnosti Canyon. Zavolejte nám, pošlete e-mail nebo chatujte a získejte odpovědi na své otázky.

Dostupné financování

Flexibilní financování od společnosti Affirm vám umožní zvolit si splátkový kalendář, který vám bude nejlépe vyhovovat, a to bez poplatků z prodlení.

30denní domácí zkušební provoz

Jsme přesvědčeni, že váš nový Canyon předčí očekávání. Pokud ne, vezmeme si ho do 30 dnů zpět a zaplatíme dopravu oběma směry.

Související příběhy

Jak si vybrat silniční kolo? Pomůžeme vám poradit se vším od skupinových sad a geometrie až po nezbytné příslušenství, které doplní vaši jízdu.

Pátá generace modelu Canyon Ultimate je konečně tady. Podíváme se zpět do archivu, abychom zjistili, jak daleko se toto kultovní kolo dostalo.

Šotolinové kolo je pracovním koněm moderních jízdních kol. Ačkoli vypadají podobně, jsou velmi odlišné. Podívejme se na to blíže.

Silniční aerodynamická kola: díky svému futuristickému vzhledu a nepopiratelným rychlostním výhodám mohou být poněkud rozporuplná. stále více profesionálů používá aerodynamická kola, tak proč byste nemohli i vy?

Tlak v pneumatikách je hlavním faktorem, který určuje, jak rychle, pohodlně, bezpečně a stabilně se na silničním kole cítíte. Najděte si správný tlak podle tohoto kompletního průvodce.

Tři sporty v rámci jednoho závodu jsou stejně vzrušující jako náročné, ale s malou pomocí odborníků budete na dobré cestě k překonávání svých rekordů, zvyšování vzdáleností a možná i k tomu, abyste se jednou postavili Ironmanovi.

Jaké jsou vlastnosti silničního kola?

Silniční kolo je nejlepší volbou pro rychlou jízdu po asfaltu. Závodní kola s karbonovými nebo hliníkovými rámy jsou lehčí, rychlejší a aerodynamičtější než jiné typy kol. Zde je přehled silničních kol kolo‚typické vlastnosti:

  • Rám z ultralehkého, pohodlného karbonu nebo odolného, vysoce kvalitního hliníku
  • Geometrie orientovaná na výkon pro hladkou stabilitu v přímém směru i klikaté sjezdy
  • Lehké komponenty od preferovaného výrobce
  • Elektronické a mechanické převody pro přesné a hladké řazení
  • Aerodynamické ráfky s hlubokým průřezem
  • Stabilní, tuhá a lehká kola
  • Kotoučové brzdy do každého počasí nebo ráfkové brzdy nenáročné na údržbu
  • Kapkovitá řídítka pro různé polohy při jízdě a pro ruce
  • Optimální kombinace dvou řetězových koleček vpředu a až dvanácti řetězových koleček vzadu pro rozsah převodů, který je vhodný jak pro zdolávání horských průsmyků, tak pro stabilní jízdu po rovině.

Proč je pro vás silniční kolo tou správnou volbou??

Ať už jste začátečník, pokročilý nebo profesionál: Silniční kola Canyon vám nabízejí nekompromisní jízdu. Utečte od každodenního života a užijte si nepřekonatelný pocit z jízdy po hladkém asfaltu. Buďte se svým kolem zajedno. Pro co nejlepší zážitek z jízdy byste měli velikost rámu přizpůsobit svým tělesným rozměrům. Se systémem Canyon Perfect Positioning System stačí jen pár kliknutí.

Karbonové rámy silničních kol jsou mimořádně tuhé. S moderními závodními koly Canyon můžete snadno a rychle překonávat dlouhé vzdálenosti. Objevte dosud neznámá místa, o kterých jste si mysleli, že jsou mimo váš dosah. Cyklistika je sport, který si můžete užívat po celý život, od mladých až po staré. I v pozdějším věku můžete na silničním kole překonávat alpské průsmyky a objevovat nové oblasti.

Pevné, převody, kolo, velikost, které

12 nejlepších kol s pevným převodem ke koupi v roce 2022

Ve své podstatě jsou kola s pevným převodem nejzákladnější formou valivého kola, a přestože tyto závodní stroje zaznamenaly v průběhu let obrovská technologická vylepšení, stále ztělesňují základního ducha cyklistiky – spojení člověka se strojem. Zjednodušený pohon byl základním prvkem rané výroby jízdních kol, protože to byla jediná dostupná možnost, a přestože je považován za zastaralý nebo přímo nebezpečný, zůstal oblíbeným mechanickým prvkem až do moderní doby.

Pocit spojení s kolem bez volnoběžky, skutečný přímý pohon, se nedá srovnat s žádným jiným cyklistickým zážitkem. Ačkoli se nejčastěji objevují na velodromech nebo cyklistických závodech, pevný převod se stal kultem, který se z dráhy přesunul do městských ulic a byl poháněn cyklistickým messengerstvím. Dnes se zdá, že „fixie“ je domácí označení pro cokoli, co se jen vzdáleně tváří jako zjednodušené jednorychlostní kolo, takže tento článek vám poskytne několik základních informací o tom, co skutečně definuje fixed převody a prozradíme vám, proč naše tipy na nejlepší dostupné modely.

The Breakdown

Jednoduše řečeno, je to pevný převod převodové kolo je právě to – jízdní kolo který pohonu převody, nebo klika, má pevný pohonný systém k poháněnému převody, ozubené kolo připojené k náboji zadního kola. Pokud zatlačíte kliku dopředu, kolo se bude otáčet dopředu; naopak, pokud otočíte klikou dozadu, kolo se bude pohybovat dozadu. To znamená, že tento systém pohonu nebude mít možnost řazení mezi více převody a je k dispozici pouze jako jednorychlostní, který to vede k mylnému přesvědčení, že jednopřevodníky a pevné převody jsou jedno a totéž. Kola označovaná jako jednopřevodníky často používají v hnacím ústrojí volnoběžku, která umožňuje přestat šlapat a zároveň se pohybovat vpřed, což se nazývá „coasting“.

Vzhledem k tomuto přímému pohonu na pevném převodu neexistuje možnost přestat šlapat nebo vybíhat, takže zážitek z jízdy bude pro začínající jezdce nepodobný žádnému jinému. To také znamená, že luxus kontrolované jízdy s ručními brzdami bude minulostí, protože nyní jsou vaše nohy nejen pohonnou jednotkou, ale také brzdnou silou, který poskytuje pocit super spojení, který mnozí nadšenci hledají. Ačkoli jsou tyto motocykly v podstatě určeny pro závody na uzavřeném okruhu, s trochou cviku si lze osvojit techniku zpomalování na ulici a zastavování smykem, ale pozor na to, že při tomto pohybu můžete dostat pořádnou nakládačku.

Flipside

Pokud se chcete pustit do pevného převodu spíše kvůli stylu a jednoduchosti, ale chcete si zachovat zdravý rozum s normálně řízenou jízdou, mnoho kol z tohoto seznamu nabídne možnost rychlé konverze na jednopřevodník díky oboustranně použitelnému náboji zadního kola známému jako přehazovačka. U této možnosti si můžete vybrat, zda chcete být uzamčeni pro plný závodní zážitek s pevným ozubeným kolem, nebo zda chcete změnit režim otočením zadního kola a aktivovat volný cestovní režim s volnoběžkou. Většina kol z tohoto seznamu se kvůli zákonům o bezpečnosti spotřebitelů dodává také s plnou sadou ručních brzd, takže pokud vás rychlá jízda nebaví, klidně se připravte na život v pomalém pruhu.

Zde je stručný přehled pojmů, které byste měli znát při nákupu jízdního kola pevný převod, a všechny tyto vlastnosti najdete u každého kola v seznamu.

Ocel: Původní materiál rámu jízdního kola, ocel, poskytuje klasický pocit, který je zároveň šetrný a neúnavný, ačkoli přidává několik gramů hmotnosti.

Hliník: Modernější materiál rámu, hliník, je ceněn pro svou tuhost a lehkost, což znamená, že účinně přenáší sílu, ale je hrubý pro jezdce.

Karbonová vlákna: Karbonová vlákna jsou nejrozšířenějším materiálem používaným v rámech jízdních kol a skvěle pohlcují vibrace, aniž by zvyšovaly hmotnost, ale jejich cena je vysoká.

Drop: Tvar řídítek nejčastěji spojovaný se silničními koly, zakřivený tvar řídítek drop poskytuje mnoho možností umístění rukou a možnost hlubokého zastrčení do aerodynamické polohy.

Vzpřímené: Tvar řídítek, který je nejčastěji spojován s horskými koly nebo cruisery, brání vzpřímenému držení těla pro pohodlnější pozici při jízdě, přičemž si zachovává možnost přitažení při prudkém klikování.

Přehazovačka: Jak již bylo řečeno, přehazovačka v zadním náboji vám umožní nastavit kolo buď na pevný převod, nebo na jednu rychlost podle vašich jízdních preferencí.

Opraveno: A pevný zadní náboj je specifický pro daný účel a umožňuje pouze instalaci ozubeného kola a pojistného kroužku.

Velikost: U všech uvedených kol je velikost uvedena v centimetrech a údaj vychází ze vzdálenosti mezi středem spodního držáku a horním okrajem osy horní trubky, měřeno podél sedlové trubky.

pevný, převod, kolo, velikost, který

Retrospec Harper

Pokud se chcete jen rozkoukat a neponořit se do hlubin, je Retrospec Harper skvělou volbou pro pevný převod, který je šetrný k vaší peněžence a se kterým budete na silnici točit kilometry, aniž by to zničilo váš bankovní účet. Nevýrazný ocelový rám a vidlice se otáčejí na sadě 30mm hlubokých V kol obutých do elegantních 28c plášťů, to vše ovládané nízko posazeným flat-bar. Pro vytvoření solidního výkonu klik je použit spodní držák s utěsněnými ložisky, ačkoli závitové hlavové složení a náboje kol ve stylu „cup-and-cone“ nebudou ve své službě tak hvězdné. Díky 11 různým barevným variantám a velikostem od XS do XL si jistě vyberete kolo, které bude dokonale vyhovovat vašemu stylu.

Rám/vidlice: Ocel/ocel Řídítka: Zadní náboj: vzpřímený Velikost: 43, 49, 53, 57, 60

Původní řada Pure Cycles

Jednoduchost je vždy jednou z výhod jízdy na kole pevná a společnost Pure Cycles zjistila, že jejich řada Original to dokazuje, protože je základem jejich nabídky. Na základě osvědčené geometrie a specifikace komponentů se model Classic nachází na horní hranici základní nabídky z tohoto seznamu, přičemž mnoho prvků kývne na vyšší kategorii. Rám z oceli s vysokou pevností v tahu dostal integrované napínáky os pro spolehlivé nastavení zadní stavby a utěsněná kazetová ložiska na nábojích, spodním složení a hlavovém složení udržují všechny ostatní systémy v napjatém stavu. Ať už se jedná o další přírůstek do vašeho toulce, nebo o váš první vstup, jedná se o všestranně skvělou stavbu za přijatelný rozpočet, která potvrzuje filozofii, že méně je více.

Rám/vidlice: ocel/ocel Řídítka: Zadní náboj: vzpřímený Velikost: 43, 47, 50, 54, 58, 61, 64

Crew Ace

Protože kořeny všech kol s pevným převodem sahají až k závodům na dráze, není překvapením, že některé vlastnosti na závodní úrovni pronikají i na úroveň předváděcích kol. Crew Ace ukazuje své rychlé dědictví díky rámu z hydroformované slitiny a vidlici z uhlíkových vláken, které se vyznačují pevnou a citlivou geometrií, jež napodobuje pocit z jízdy profesionála a zároveň poskytuje pružnou jízdu připravenou na silnici. Náboje s vysokými přírubami a ráfky s hlubokým véčkem dodávají sadě kol další tuhost a kapkovitá řídítka poskytují prostorný kokpit pro různé polohy rukou, ale vítané doplňky, když se na tomto zařízení opravdu používá točivý moment. K dispozici v matné černé nebo lesklé oranžové barvě Lava Orange, která vypadá stejně rychle na stojanu jako na trati.

Jak si vybrat kolo fixie : kola a řídítka ?

Tyto základní prvky vám poskytnou možnost charakterizovat, co skutečně potřebujete. Nyní si stačí vybrat model kola fixie v kombinaci s oblíbenými barvami. Pokud se vám jeho design nelíbí, neměli byste váhat a přistoupit k renovaci velocipedu, abyste získali nový lak fixie.

Vyberte si fixie podle vzhledu

Chcete-li se držet vintage stylu, nezřídka vidíte kola fixie předělaná do vzhledu 70. nebo 80. let. To je silná stránka tohoto módního městského stylu: můžete si ho přizpůsobit podle svého vkusu barevnými pneumatikami, personalizovanou vidlicí s designem a barvami, které chcete.

Je také možné integrovat zařízení proti krádeži, světlo, zvonek, košík, nosič zavazadel nebo dokonce přívěs jako kolo příslušenství pro fixie.

Tip: Jak na to? Pokud si chcete zachovat ducha fixie, který v sobě mísí jednoduchost a eleganci, nepřetěžujte se. Stručně řečeno, historické fixie s rámem historického kola zdaleka není nevkusné!

Jak vyrobit kolo fixie ?

Pokud je pro vás koupě fixie příliš drahá, je možné si fixie vyrobit ze starého kola, přestavět horské kolo na fixie a dokonce i závodní kolo na fixie.

Puristé si staví své jednorychlostní kolo ze starého kola, vyhnou se tak vyhazování!nad, postavit si vlastní jednorychlostní kolo je jednodušší než postavit si klasické silniční kolo, protože výbava fixie je nejjednodušší: nemá přední ani zadní přehazovačku, nepotřebuje zadní brzdu a bez těchto doplňků na kole není co nastavovat.

Fixní, převody, kolo, velikost, který

Abychom to shrnuli

Jak vidíte, fixie je úplně jiné kolo než model s volnoběžkou, který většina lidí zná.

Kolo s pevným převodem se objevilo kolem roku 1855 dříve než kolo s volnoběžkou. Kolo fixie je oblíbené i ve městech. Abyste si vybrali to správné kolo, podívejte se na následující kritéria: rám, kola, vzhled nebo řídítka.

V závislosti na modelu stojí levné základní fixie kolo minimálně kolem 200 eur. Za špičkový model si budete muset připočítat téměř tisíc eur

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru