Jízdní kolo s pevným převodem z kopce. Rovinaté úseky + úseky do kopce

Pevný převod vs. Jednorychlostní kola

Kola s pevným převodem a kola s jednou rychlostí jsou ve světě cyklistiky blízcí příbuzní, až na to, že jeden bratranec opustil střední školu, je potetovaný a pije v souvislosti s tím množství levného piva; a druhý bratranec cíleně navštěvuje kurzy v 8:00 ráno na místní státní vysoké škole. Ačkoli jeden bratranec má mnohem větší kredit na ulici, zatímco druhý bratranec je ten mírně úspěšný, který se pravděpodobně stane zubním hygienikem (nebo dokonce zubařem)!), obě si užívají zdravou míru sebepoškozování ve jménu toho, aby se z nich stali silnější a lepší cyklisté, a dobře si rozumí při skupinových vyjížďkách (což rozhodně neplatí pro jiné typy cyklistů).

Pevný převod je cool bratranec a jednopřevodník je úspěšný bratranec.

Co je kolo s pevným převodem?

Kolo s pevným převodem je každé kolo, které má na zadním náboji pevný ozubený převodník upevněný pomocí pojistného kroužku. To znamená, že kolo není schopné vyjíždět z kopce. Pokud se točí zadní kolo, točí se i kliky a naopak. Musíte vždy šlapat na pevný převod.

Rozdíl mezi Pevné kolo Na jednopřevodníkovém kole a kole s jedním převodem však můžete vyjíždět, protože má volnoběžku připojenou k zadnímu náboji. Pokud na kole nemůžete řadit a kolo může vyjíždět, je to jednorychlostní kolo.

Proč jezdit na kole s pevným převodem nebo na jednorychlostním kole?

Kolo s pevným převodem i kolo s jednou rychlostí má pouze jeden převod, což znamená, že nemůžete přeřadit na lehčí převod, pokud jedete do kopce, nebo na těžší převod, pokud jedete z kopce. Na jakém převodu jedete, na takovém zůstáváte. Pro většinu lidí to bude znít jako zbytečné omezení, ale pro pevný převody a jezdci na jednorychlostních kolech, to je největší důvod, proč se rozhodujeme jezdit na těchto typech kol. Omezení nutí jezdce vystačit si s tím, co máme, a stát se silnějšími jezdci.

Díky tomuto omezení jsou také nejjednodušší a nejkrásnější kola, která se nejsnáze udržují. Pevné převody a jednopřevodníky potřebují jen velmi málo pozornosti, aby jejich chod byl jako máslo na hlavě. Jsou připravena k okamžité jízdě a jízda na nich je nesmírně zábavná, protože jsou vždy v nejlepší kondici, nebo přinejmenším s promazaným řetězem. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o to, jak se naučit udržovat své vlastní kolo, se může snadno naučit správné techniky a postupy na pevné a jednopřevodníková kola, protože jsou zatraceně jednoduchá a ušetří vám cesty do servisu obchodě a z dlouhodobého hlediska i spoustu peněz.

Obě jsou překvapivě praktické.

Jaké převody používají sjezdová kola?

Převody sjezdových MTB kol odrážejí hlavní funkci těchto kol, tedy rychlé sjíždění terénu, a mají následující vlastnosti:

Jeden řetězový kroužek

Sjezdová kola mají vpředu jediný řetězový kroužek chráněný chráničem.

Důvody, proč se spoléhat na jeden řetězový kroužek namísto více, jsou následující:

a. Použití přední přehazovačky při rychlém sjíždění zvyšuje pravděpodobnost, že vám spadne řetěz a v podstatě ztratíte schopnost šlapat.

Pokud se budete držet hnacích řetězů 1x s vysoce účinnými ochranami řetězu a napínáky, tomuto scénáři předejdete.

b. Sjezdové kolo kola nepotřebují širokou škálu převodů.

Vysoké převody

Protože sjezdová kola se málokdy používají k „brutálnímu stoupání“, potřebují pouze horní a střední převody.

Většina sjezdových modelů má v porovnání s trailovými a XC koly omezené převody.

Níže uvedená tabulka obsahuje počet zubů řetězového kola a rozsah kazety u oblíbených sjezdových kol vyšší třídy:

Závěry:

  • Většina sjezd z kopce kola mají 7 rychlostí.
  • Nejnižší převod/ozubené kolo má přibližně 25 zubů.
  • Přední řetězový kroužek je střední velikosti.

Poznámka: Na sjezdových kolech se začínají používat velmi malé převody (e.g., 9T) jako způsob, jak zvýšit nejvyšší převod a zároveň zachovat malý přední řetězový kroužek pro větší vůli.

Pro pochopení tohoto principu je třeba znát pojem převodový poměr.

pevný, převod, kolo, sjezd

Převodový poměr popisuje „vztah“ mezi řetězovým kolečkem a zadními ozubenými koly.

Můžete zjistit převody převodový poměr kombinace vydělením počtu zubů na řetězovém kolečku počtem zubů na zadním ozubeném kole.

Převodový poměr udává, kolikrát se zadní ozubené kolo a následně kolo otočí na 1 otáčku klik.

Kombinací 34T řetězového kroužku a 9zubého ozubeného kola získáme 34/9=3.77 převodový poměr.

To znamená, že se zadní kolo otočí o 3.77krát na jeden zdvih pedálu při daném převodu.

Zatím běžnější kombinace ozubených kol 34T s 11 zuby dává převodový poměr 34/11=3.09. Jinými slovy, zadní kolo se otočí o 3 otáčky.09 krát na jednu otáčku kliky.

Větší převodový poměr vede k vyšší maximální rychlosti, protože kolo se na jednu otáčku pedálu otočí vícekrát, a tím se kolo dostane nejdále.

Jediný způsob, jak vyrovnat převodový poměr kombinace 34T/9T s 11 zuby, je pořídit větší řetězový kroužek.

Počet zubů, které by řetězový kroužek potřeboval, zjistíte vyřešením jednoduché rovnice.

y/11=3.77 (y=počet zubů na řetězovém kolečku)

To nám říká, že abychom dosáhli převodového poměru/rychlosti, kterou nabízí kombinace 34T/9T, museli bychom použít přední řetězový kroužek se 41-42 zuby.

Nevýhodou tak velkého řetězového kolečka by byla menší vůle a ztráta nízkých převodů.

Soutěže ve sjezdu bez řetězu

Důkazem toho, že převody nejsou pro sjezdové tratě bez rovinatých nebo stoupavých úseků zásadní, mohou být v minulosti populárnější sjezdové závody bez řetězu.

Pevný, převodník, kolo, sjezd

Jak už název napovídá, závody bez řetězu jsou závody, při kterých závodníci nemají řetěz. Je zřejmé, že podobné akce mohou fungovat pouze ve sjezdovém terénu.

Zajímavost: V roce 2015 vyhrál americký sjezdař Aaron Gwin závod světového poháru UCI MTB v Leogangu, přestože mu na začátku sjezdu praskl řetěz.

Často kladené otázky

Proč nejsou „čistě“ sjezdová kola jednorychlostní?

Sjezdová kola nezískávají téměř nic z toho, že jsou jednopřevodníková, a to z následujících důvodů:

„Růst řetězu“

Zadní trojúhelník celoodpružených kol se pohybuje. Proto by měl mít řetěz možnost se dynamicky rozšiřovat a zkracovat bez ztráty napětí.

Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je mít přehazovačku nebo speciální napínák řetězu. V opačném případě by řetěz buď spadl, protože je příliš volný, nebo by se přetrhl, protože je příliš napnutý.

Skutečnost, že stále potřebujete napínák, snižuje spolehlivost a lehkost, kterou nabízí jednorychlostní řazení, a vyvolává otázku, zda stojí za to přijít o převodníky.

Jediný způsob, jak se vyhnout použití přesmykače, je najít celoodpružené kolo sjezd z kopce rám konstruovaný pro použití s jednou rychlostí. Pokud je mi známo, takový rám není nikde k vidění.

Přehazovačky jsou tvrdší, než si lidé myslí

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se zadní přehazovačky nelámou snadno. Moderní modely jsou nízkoprofilové a pěkně se schovávají.

Jistě, může se stát, že do nich někdo narazí, ale nestává se to tak často, abyste je úplně odstranili a ztratili funkčnost převodníků.

Ztráta univerzálnosti

Jednorychlostní Sjezdové Kolo nemá univerzálnost přehazovačky. Proto je počet potenciálních jezdců, kteří by takový výrobek chtěli, nízký.

24 vs. Kola s 32 paprsky (úplné srovnání)

Volnoběžka

Jedná se o typ pohonu s mechanismem (systémem západky), který nespojuje neustále pohyb pedálů s pohybem zadního kola, takže můžete přestat šlapat, kdy chcete, například při jízdě z kopce. Je to známé řešení používané na městských, silničních, horských a jednorychlostních kolech. Dá se předpokládat, že každý cyklista už někdy jel na kole s volnoběžkou a ví, o co jde, i kdyby samotný termín předem neznal.

Díky ložiskům a západkovému mechanismu lze vnitřní část volnoběžky uzamknout a část se zuby otáčet. U pevného převodu to není možné.

Obě řešení mají své zaryté příznivce i odpůrce, pojďme se tedy podívat na jejich výhody a nevýhody.

Pevný převod. výhody

  • lepší dynamika a zrychlení díky přímému převodu. Zpravidla s pevný převodů, pedály jsou opatřeny nášlapnými řemínky, a díky tomu se síla z nohou na kola přenáší mnohem lépe, protože kolo je poháněno nejen tlačením na pedály, ale také tahem vzhůru
  • větší součinnost mezi jezdcem a jízdním kolem.
  • čistá forma jízdy, známá již od prvních jízdních kol
  • jiný, pro mnohé mnohem lepší zážitek z jízdy. Na pevném převodu můžete dostat smyk, tj.e. zablokovat zadní kolo a přejít do kontrolovaného smyku.
  • nižší hmotnost kola díky eliminaci brzd, převodníků, přehazovaček, brzdových pák a lanek
  • pravděpodobnost lepší kondice díky nutnosti neustále šlapat do pedálů
  • spolehlivost. méně dílů, které mohou selhat
  • estetika. zastánci pevného převodu zdůrazňují, že kolo bez brzd a brzdových skříní prostě vypadá lépe

Pevný převod. nevýhody

  • musíte neustále šlapat do pedálů
  • mnohem větší zatížení kolen a kotníků v důsledku nutnosti brzdit protipohybem a odporem proti pohybu kliky
  • problémy se zvládnutím nouzového brzdění pouze přední brzdou nebo smykem
  • nutnost připevnit nohy k pedálům pomocí SPD cepínů nebo řemínků
  • možnost přiskřípnutí pedálu o zem při zatáčení nebo jízdě na nerovném povrchu, tzv. pedal strike (úder do pedálu)

Komu bychom tedy doporučili fixed převodové kolo na? Určitě i milovníci jízdních kol, vyznavači rychlé a dynamické jízdy po relativně rovném městském povrchu a milovníci triků na kole, kteří na svém fixie mohou nenuceně dělat stojku na dráze nebo smyk. přenášejí váhu svého těla na přední kolo, což způsobuje zablokování zadního kola. Výhody kol s pevným převodem již léta oceňují mimo jiné i kurýři na kolech, pro které je rychlost doručování zásilek a spolehlivost těchto modelů nejdůležitější devizou. Ti nejlepší zvládnou ujet celou trasu, aniž by slezli z pedálů. Doporučujeme také fixed gear vyznavačům návratu k nejklasičtějšímu způsobu jízdy na kole a. fanouškům šachových strategií. Protože, jak píše Sheila Tabita na svém blogu, někteří lidé přirovnávají jízdu na pevném převodu k šachové partii, při které předvídáte tahy soupeře a s předstihem na ně reagujete.

Volnoběžka. výhody

  • typ pohonu, který je všeobecně známý
  • možnost přestat šlapat
  • větší kontrola a bezpečnost (samozřejmě, že zkušení jezdci s pevným převodem dokáží své kolo také dokonale ovládat, ale to přichází až po dlouhém tréninku)
  • snadnější brzdění
  • pohodlnější jízda

Volnoběžka. nevýhody

  • menší součinnost s jízdním kolem
  • hůře se přenáší síla z nohou ve všech polohách šlapání
  • jízdní kolo s tímto typem mechanismu je o něco těžší
  • volnoběžka může být nespolehlivá a náchylná k poruchám
  • mírně vyšší cena volnoběžky ve srovnání s pevným převodem s řetězovým kolečkem

Kolo s volnoběžkou je pro naprostou většinu lidí nepochybně pohodovějším a bezpečnějším řešením. Určitě by si ho měli vybrat lidé, kteří s cyklistickým dobrodružstvím ve městě teprve začínají a stále se cítí nejistě, když čelí obrubníkům a nerovnostem nebo musí nečekaně brzdit. Nabízíme také kompromis mezi jednopřevodníkem a městským kolem. U těchto kol máte mimo jiné možnost instalovat blatníky po celé délce, nosič a širší pneumatiky. V nabídce najdete vše, co potřebujete k pohodlnému pohybu po městě.

V naší nabídce jednorychlostních kol jsou zadní náboje vybaveny dvěma závity. Na jedné straně je možné našroubovat volnoběžku a na druhé straně ozubené kolo s pevným převodem. Díky tomu můžete rychlým přehozením kola využívat výhod obou řešení. Mnoho lidí začíná své dobrodružství s volnoběžkou a časem si vyzkouší jízdu na kole s pevným převodem.

Na co si dát pozor při koupi kola s pevným převodem nebo jednorychlostního kola?

Začněme tím, že pokud chceme jezdit s pohonem s pevným převodem, nemusíme si kupovat nové kolo s pevným převodem kolo pro tento účel. Většinu rámů lze podle toho upravit, což si vysvětlíme v následujícím odstavci.

Ne každý rám vám však umožní pocítit opravdovou radost z jízdy na pevném převodu. Níže jsme se v několika bodech pokusili vystihnout podstatu toho, čemu je třeba věnovat pozornost při nákupu jednorychlostního kola nebo kola s pevným převodem kolo aby byl spolehlivý, sloužil mnoho let, lahodil oku a poskytoval při jízdě vysokou hladinu adrenalinu a dopaminu.

Základem je rám.

Ostatní díly lze vždy časem nahradit lepšími, ale investovat do kola se špatným rámem nám nedává příliš smysl.

Vyhněte se rámům z oceli HT (Hi-Ten), protože jsou vyrobeny z jednoduché, těžké oceli se zvýšeným obsahem uhlíku. Místo toho je mnohem lepší zvolit rám vyrobený z Cr-Mo oceli, tj.e. s přídavkem chromu a molybdenu. Je lehčí a lépe tlumí vibrace. Za zvláštní pozornost stojí rámy vyrobené z butted trubek (double butted nebo triple butted), zejména trubky Columbus, Reynolds nebo Dedacciai.

My, v Loca Bikes, jsme se rozhodli pro hliníkový rám Al6061 T6 triple butted. Jedná se o dodatečně tvrzenou hliníkovou slitinu, která se vyznačuje velmi nízkou hmotností a vynikající tuhostí. Naše rámy váží v závislosti na velikosti pouze 1500-1700 g, což znamená, že jsou o 300-600 g lehčí než kvalitní ocelové rámy (samozřejmě s výjimkou ocelových rámů vyrobených z kvalitních trubek, které by měly podobnou nebo dokonce menší hmotnost).

O slitinách, jejich výhodách a nevýhodách by se dala napsat kniha (ostatně, nejedna už byla napsána). Podle našeho názoru se však při koupi kola s pevným převodem vyplatí pořídit si kvalitní rám z Cr-Mo oceli (bude sice o něco těžší než hliníkový, ale kolo lépe tlumí vibrace). Nebo dokonce rám z butted hliníku (který bude lehčí než ocelový a díky vysoké tuhosti bude kolo lépe reagovat). Rám ponese o něco více vibrací, ale to lze částečně napravit malým snížením tlaku v pneumatikách nebo investicí do karbonové vidlice.).

Geometrie rámu pevného převodu je také zásadní.

U pevného převodu jde především o to, aby kolo bylo rychlé a obratné, aby okamžitě reagovalo na naše pohyby a umožňovalo nám plynule proplétat mezi auty.

Na druhou stranu, s ohledem na výše uvedené předpoklady, by měl být rám stále co nejpohodlnější a měl by nabízet komfort na delších trasách a při vyšších rychlostech (i v rozmezí 45-55 km/h). Důležitých parametrů je mnoho, i když pro zjednodušení bychom podle našeho názoru měli věnovat pozornost především vzdálenosti mezi koly (rozvoru), délce zadní vidlice (řetězové vzpěry), délce horní rámové trubky, posunu vidlice (rake) a úhlům řídicí a sedlové trubky.

Kolo s pevným převodem jezdí a vypadá dobře, pokud jsou kola blízko rámu, takže řetězová vzpěra by měla být přibližně 390-395 mm a rozvor 960-995 mm v závislosti na velikosti. Odsazení vidlice by se mělo pohybovat mezi 30-40 mm, úhly hlavové trubky mezi 73 mm. 73.2 stupně a sedlová trubka 74-73.5 stupňů v závislosti na velikosti.

O geometrii rámu pro pevné převody jsme napsali samostatný článek (brzy v angličtině). který stojí za přečtení, pokud se chcete do tématu ponořit hlouběji.

S rámem je spojeno několik dalších důležitých detailů.

Rám by měl mít především kolejnicové koncovky, nikoliv dropouty. Konce kolejnic jsou vodorovné otvory v rámu, ve kterých je uložena osa zadního kola. Otvory směřují dozadu a vytažením zadního kola zpět do kolejnicových koncovek můžeme napnout řetěz. Externí nebo integrované napínáky (které jsou u našich rámů součástí standardní výbavy) tento proces ještě více usnadňují.

V polských podmínkách je důležité, aby rám pojal kola 700x28c, protože na dláždění nebo nerovném asfaltu jsou přece jen mnohem pohodlnější než kola 700x25c a jejich valivý odpor je jen nepatrně vyšší. Rozteč zadních vidlic by měla být 120 mm, což umožní instalaci typických nábojů pro pevný převod a pásový převod.

Ovladatelnost a tuhost kola zlepšuje také zúžená hlavová trubka rámu (širší u základny), ale rámy s tímto řešením jsou zpravidla dražší.

Posledním detailem, který zajišťuje minimalistický vzhled, je vnitřní vedení lanek (pokud používáte brzdy).

Může být každý rám přizpůsoben pohonu s pevným převodem?

Napnutí řetězu je při jízdě na pevném převodu velmi důležité. Zadní kolo by mělo být posunuto dostatečně dozadu, aby byl řetěz dobře napnutý. Při stlačení shora by se měl prohýbat přibližně v poměru 1:1.5 cm. V opačném případě řetěz nemusí dobře nést pohon a může spadnout.

Nejjednodušší způsob napínání řetězu je pomocí kolejnicových koncovek a dlouhých vodorovných výpadků. Pokud má rám svislé výpadky, je nutné namontovat dodatečný napínák řetězu.

Dalším bodem, který stojí za pozornost, je geometrie a rozteč zadní vidlice. Je lepší, když je rám vhodný pro silniční kola, např.g. 700x26c nebo 700x28c, protože pak budou vůle mezi koly a rámem a vidlicí menší a kolo bude vypadat mnohem lépe a zachová si tak svůj sportovní charakter.

Co se týče zadní vidlice, je dobré mít rozteč rámu 120 mm, protože to vyžadují typické náboje se závity pro ozubené kolo s pevným převodem. Pokud je tato šířka 130 nebo 135 mm, pak náboj s distančními podložkami, e.g. od firmy Sturmey Archer, lze použít. Ty jsou však zpravidla těžší a méně kvalitní.

Pokud hledáte kvalitní jednopřevodníkové kolo nebo kolo s pevným převodem převodovka, Kontaktujte nás a my pro vás vytvoříme kolo na míru, na kterém si užijete spoustu zábavy.

O blogu

Na této stránce jsme zveřejnili názory na téma našich rowerów. Przeczytaj co sądzą o nas experci z branży, media i przede wszystkim nasi klienci.

Loca Bikes je vratislavský výrobce jízdních kol. Od roku 2016 jsme postavili několik stovek personalizovaných kol a můžeme s jistotou říci, že o tom víme poměrně dost. V rámci blogu se s vámi chceme o tyto znalosti podělit a nakazit vás naší vášní pro kola. Najdete zde řadu tipů a článků o kultuře a historii cyklistiky.

Kolo s pevným převodem vs. jednorychlostní kolo

Hlavní rozdíl mezi kolem s pevným převodem a jednorychlostním kolem spočívá v tom, že kolo s pevným převodem nemá volnoběh.

To znamená, že pedály jsou při jízdě stále v pohybu, na což si lze zvyknout. Jednorychlostní kolo má naproti tomu volnoběh, který umožňuje jízdu po rovině.

Dalším rozdílem je, že kola s pevným převodem jsou obvykle lehčí než kola s jednou rychlostí, protože nemají žádné další převody nebo mechanismy. Také bývají levnější, protože obsahují méně součástek.

Jízda na kolech s pevným převodem je také obtížnější a vyžaduje více cviku, zatímco na jednopřevodníkových kolech se jezdí mnohem snadněji a jsou ideální pro začátečníky.

Někteří lidé dávají přednost kolům s pevným převodem, protože mají pocit, že mají větší kontrolu, zatímco jiní dávají přednost jednopřevodníkovým kolům, protože jsou uvolněnější a lépe se na nich jezdí. Nakonec je na každém jednotlivci, aby se rozhodl, který typ kola je pro něj vhodný.

Na kolech s pevným převodem se hůře šlape do kopce, ale z kopce jsou rychlejší. Vyžadují také více údržby, protože musíte sledovat napnutí řetězu a jeho seřízení.

Na jednopřevodníkových kolech se lépe šlape do kopce, ale z kopce nejsou tak rychlá. Vyžadují také méně údržby, protože se nemusíte starat o napnutí a seřízení řetězu.

Co je kolo s pevným převodem?

Kolo s pevným převodem je typ jízdního kola s jedním převodem a bez volnoběžky. To znamená, že pedály jsou při jízdě stále v pohybu a kolo může vyjíždět pouze tehdy, když se pedály neotáčí.

Kola s pevným převodem jsou mezi městskými cyklisty oblíbená, protože jsou jednoduchá na obsluhu a údržbu a poskytují poutavější zážitek z jízdy než jiné typy kol. Díky rostoucí oblibě v komunitě cyklistů s pevným převodem jsou stále oblíbenější i mezi příležitostnými cyklisty.

Co je Singel Speed Bike?

Jednorychlostní kolo je typ jízdního kola, které má pouze jeden převod. Díky tomu je jízda na něm velmi snadná, protože se nemusíte starat o řazení. Může být skvělou volbou pro začínající cyklisty nebo pro ty, kteří žijí v oblastech s rovinatým terénem.

Jednorychlostní kola jsou stále oblíbenější, zejména v městských oblastech. Jsou jednoduchá na ovládání, odolná a vyžadují jen velmi malou údržbu. Navíc jsou cenově dostupná, což z nich dělá skvělou volbu pro cyklisty s omezeným rozpočtem.

Rozdíl mezi jednorychlostním kolem a kolem s pevným převodem

Mezi jednopřevodníkovými koly a koly s pevným převodem je několik zásadních rozdílů. Zde je pět nejvýznamnějších:

1) Jednorychlostní kola mají obvykle volnoběžku, která jezdci umožňuje vyjíždět z kopce, zatímco kola s pevným převodem ji nemají. Díky tomuto rozdílu jsou jednopřevodníková kola vhodnější pro začátečníky, protože je jízda na nich méně děsivá.

2) Kola s pevným převodem jsou efektivnější než kola s jednou rychlostí, protože u nich nedochází ke ztrátám energie při jízdě na volnoběh. Díky tomu jsou lepší pro jízdu na dlouhé vzdálenosti nebo do kopce.

3) Kola s pevným převodem se obtížněji brzdí, protože neexistuje jiný způsob, jak kolo zpomalit, než šlapáním dozadu. Jednorychlostní kola mají brzdu, kterou lze použít ke zpomalení kola.

4) Pevná kola převody kola jsou náchylnější ke smyku a ztrátě kontroly, protože nemají mechanismus, který by udržoval kolo při šlapání stabilní. U jednopřevodníkových kol je menší pravděpodobnost smyku nebo ztráty kontroly nad jízdou.

5) Jízdní kola s pevným převodem vyžadují více údržby než kola s jedním převodem, protože je zde více dílů, které se mohou opotřebovat nebo rozladit. Jednorychlostní kola jsou méně náročná na údržbu.

6) Pevná kola převody kola mají pevný převodový poměr, zatímco jednorychlostní kola mohou mít jeden nebo více převodů. To znamená, že na kole s pevným převodem šlapete vždy stejnou rychlostí jako kolo, zatímco na jednorychlostním kole můžete měnit převody a přizpůsobit tak svou rychlost.

fixed, gear, bike, downhill

7) Jízdní kola s pevným převodem nemohou vyjíždět z kopce, zatímco jednorychlostní kola ano. To znamená, že pokud jedete na kole s pevným převodem a přestanete šlapat, kolo se zastaví, zatímco na jednorychlostním kole můžete šlapat dál, i když se nehýbete.

8) Kola s pevným převodem jsou obvykle těžší a hůře se brzdí než kola s jedním převodem. Je to proto, že mají méně dílů a jednodušší konstrukci.

Pokud chcete zažít zajímavější a poutavější jízdu na kole, zvolte kolo s pevným převodem. Pokud chcete všestranné a snadno ovladatelné kolo, zvolte si jednorychlostní kolo.

Je kolo s pevným startem vhodné pro dlouhé jízdy?

Ano, fixie mohou být vhodná pro dlouhé jízdy. Jsou lehká a snadno se na nich šlape, takže jsou vhodnou volbou na delší vzdálenosti.

Při jízdě na fixie na dlouhé vzdálenosti je však třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve se ujistěte, že je vaše kolo v dobrém stavu a že všechny díly správně fungují.

Za druhé, připravte se na to, že budete muset hodně šlapat – na fixies je třeba vyvinout větší úsilí při šlapání než na jiných typech kol.

Nakonec vezměte v úvahu terén, ve kterém budete jezdit, a zvolte správný převodový poměr pro vaši jízdu.

S ohledem na tyto skutečnosti mohou být fixies skvělou volbou pro dlouhé vyjížďky.

Klady kol s pevným převodem

Jsou velmi účinné, protože díky mechanismu volnoběžky nedochází ke ztrátám energie.

Jsou také velmi jednoduchá a snadno se udržují. Protože na kole nejsou žádná lanka ani přehazovačka, může se toho pokazit méně.

Kola s pevným převodem jsou také velmi rychlá. Protože jsou pedály stále v pohybu, může jezdec šlapat rychleji než na klasickém kole na kole. Díky tomu jsou oblíbenou volbou pro závodění.

Kola s pevným převodem jsou také velmi stabilní. Díky tomu jsou dobrou volbou pro jízdu ve městě, kde se vyskytuje mnoho překážek a nebezpečí.

Nevýhody kol s pevným převodem

Pro začátečníky může být jízda na nich obtížná, protože nemají možnost jízdy po vrstevnici.

Mohou být také nebezpečná, pokud nejsou správně seřízené brzdy.

Výhody jednorychlostních kol

Zde je jen několik důvodů, proč jsou jednorychlostní kola pro cyklisty skvělou volbou:

Jednorychlostní kola se snadno udržují a opravují. Protože mají méně dílů než tradiční kola, může se na nich méně věcí pokazit.

Jsou lehká a snadno se přenášejí. Proto jsou skvělou volbou pro cyklisty, kteří rádi cestují a poznávají nová místa.

Jednorychlostní kola jsou cenově dostupná. Stojí méně než tradiční kola, takže jsou skvělou volbou pro cyklisty, kteří mají nízký rozpočet.

Jsou stylová a módní. Jednorychlostní kola se vyrábějí v různých barvách a stylech, takže si můžete najít kolo, které bude vyhovovat vaší osobnosti.

Jsou všestranné. Jednorychlostní kola lze používat pro dojíždění do práce, rekreaci nebo závodění.

Nevýhody jednorychlostních kol

Jízda na jednorychlostních kolech může být náročnější v kopcovitých oblastech. Pokud žijete v obzvláště kopcovité oblasti, může být pro vás obtížné vyjet na jednorychlostním kole prudký kopec.

Jednorychlostní kola mohou být méně efektivní než kola s převody. To znamená, že možná budete muset více šlapat, abyste dosáhli stejné rychlosti jako na kole s převodovkou.

A konečně, jednopřevodníková kola mohou být náročnější na údržbu než kola s převody. Pokud se například něco pokazí na řetězu nebo převodnících, může být oprava obtížnější než u kola s převody.

Pevný, převod, kolo, sjezd

Jaký je tedy verdikt? Co je lepší – jednopřevodníkové kolo nebo kolo s pevným převodem??

Jednorychlostní kola jsou jednodušší a snadněji se na nich jezdí, takže jsou dobrou volbou pro začátečníky. Jízda na kolech s pevným převodem je náročnější, ale nabízí více poutavých zážitků a může být rychlejší.

s:

Jmenuji se John a jsem vášnivý cyklista. Začal jsem jezdit na kole, když jsem byl dítě, a nikdy jsem nepřestal.

Na kolech jezdím už přes 20 let a nikdy mě neomrzela.

Nejnovější příspěvky

E-mail: marketing[at]shantelllc.com

Stringbike.com je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, partnerského reklamního programu, jehož cílem je poskytovat webům prostředky k vydělávání reklamních poplatků prostřednictvím reklamy a odkazů na Amazon.com, Amazon.co.uk Amazon.ca. Amazon, logo Amazon, AmazonSupply a logo AmazonSupply jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo její přidružené společnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru