Nastavení ovladače elektrokola. Jaké jsou nejlepší ovladače pro elektrokola na trhu?

Průvodce vaším LCD displejem ENVO eBike

LCD displej je vaším centrálním ovládacím centrem, když si poprvé pořídíte elektrokolo. Na první pohled může být trochu složité přijít na to, jak to funguje; je zde mnohem více ovládacích prvků a funkcí než u běžného kolo. Jakmile si osvojíte všechny ovládací prvky, budete jezdit na kole během chvilky! Rozebereme vám tři různé LCD displeje, abyste mohli bez obav naskočit na svůj ebike.

LCD displeje D35 a ST

Váš LCD displej je dodáván s předprogramovaným ideálním nastavením. Pokud něco omylem změníte nebo něco nefunguje správně, výchozí nastavení se nezmění nastavení jsou uvedena níže. Krátkým stisknutím tlačítka MENU můžete měnit režimy rychlosti mezi běžnou rychlostí, průměrnou rychlostí a maximální rychlostí. Krátkým stisknutím tlačítka POWER lze změnit režim ujetých kilometrů mezi jízdou, ODO a časem.

  • Dvojím stisknutím tlačítka MENU vstoupíte do nabídky nastavení.
  • Stisknutím tlačítka POWER přepínáte mezi displejem Nastavení a Základní Settings (Nastavení).
  • Pomocí tlačítek NAHORU/DOLŮ můžete zvolit příslušné nastavení parametrů
  • Stisknutím tlačítka MENU změníte nastavení.
  • Chcete-li nastavení ukončit, dvakrát stiskněte tlačítko MENU.

Výchozí nastavení kola je znázorněno na obrázku níže. Pomocí systémové nabídky můžete volit mezi metrickými a imperiálními jednotkami. Jas LCD displeje lze nastavit mezi úrovněmi 1-5. Funkce automatického vypnutí vypne displej po uplynutí nastavené hodnoty minut. Funkci AUTO-OFF můžete také vypnout, aby displej zůstal zapnutý po neomezenou dobu. Indikátor baterie zobrazuje úroveň nabití baterie v napětí a procentech a můžete jej také vypnout. Nabídka autotestování vám dává možnost provést autotest komponent ebike, tj.e., Řídicí jednotka, snímač PAS, snímač rychlosti, škrticí klapka, hallův snímač motoru a snímač brzd. V možnosti hodin můžete nastavit den, datum a čas.

Velikost kola se vztahuje k průměru ráfku; podporovaný rozsah je 12-31 palců. Napětí baterie má možnosti 24V,36V,48V spolu s možností uživatelsky definované hodnoty. Heslo pro spuštění vám dává možnost povolit heslo při zapnutí ebike. Tovární nastavení může pomoci resetovat nastavení, a nabídka informací vám poskytne informace o statistikách ebike.

Pro vstup do předběžného nastavení je třeba zadat výchozí heslo „1919“. Omezení rychlosti na ebiku je nastaveno v rozmezí 35-38 km/h jako výchozí hodnota. Ačkoli maximální povolená rychlost pro ebiky je v Kanadě 32 km/h, je tato hodnota nastavena o něco výše, než je limit, protože rychlost při zatížení bude vždy nižší než tato maximální hodnota. Rozsah proudového limitu se pohybuje od 6 A do 50 A a závisí na použité baterii a motoru. Nastavení plynu rozhoduje o rychlosti, při které se kolo se rozběhne, když je v režimu chůze. Chcete-li aktivovat režim chůze, podržte na hlavní obrazovce LCD stisknuté mínus. Informace o pokročilých nastaveních slouží k vaší informovanosti, ale důrazně doporučujeme žádná nastavení neměnit nastavení na stránce Pokročilá nastavení.

Výběrem možnosti Y se rychlost sníží podle úrovně asistence. Další možností je N, která představuje maximální rychlost. Startovací režim má varianty power, eco a standardní, přičemž každá z nich využívá jiný zdroj energie. Úroveň asistence lze definovat pomocí naprogramovaných možností 3,5,8 nebo mohou uživatelé zadat vlastní hodnotu.

  • Není třeba měnit žádné z výchozích nastavení. Pokud to není nutné, neprovádějte to. Špatně nastavení může zastavit fungování systému, způsobit ztrátu některých funkcí nebo poškodit součásti ebiku
  • V LCD displeji 750c je malá baterie, která se během používání nabíjí. Pokud se nové jízdní kolo nepoužívá pravidelně, baterie nenabíjí dostatečně, aby zůstala dlouho napájena. V případě potřeby nechte displej zapnutý po dobu 72 hodin tak, že přepnete nastavení automatického vypnutí z výchozí hodnoty 5m na „OFF“, což by mělo dostatečně nabít článek
  • Zkontrolujte, zda je PAS (asistent šlapání) na úrovni 0

LCD displej Lynx

Displej konverzní sady

LCD měřič vaší konverzní sady ENVO monitoruje asistenci při šlapání, rychlost, počítadlo kilometrů, ujetou vzdálenost, dobu jízdy a úroveň energie baterie. Chcete-li zapnout měřič, ujistěte se, že je baterie ENVO zcela zasunutá a vypínač je zapnutý.

  • Po zapnutí displeje jste připraveni k jízdě v režimu plynu nebo asistovaného šlapání. Plynová páka bude aktivní a bude napájet motor, pokud je úroveň asistence 1 nebo vyšší. Funguje také režim asistence při šlapání
  • Snímač asistence šlapání nainstalovaný na spodní konzole snímá otáčení klik elektronicky
  • Pomocí šipek NAHORU a DOLŮ můžete nastavit režimy asistence šlapání od 0 do 5 rychlostí. 1 je nejnižší a 5 je nejvyšší
  • Při nenulovém režimu asistence šlapání se motor zapne, jakmile začnete šlapat, a vy nebudete muset používat plyn. Při používání asistenta šlapání máte možnost zvýšit rychlost pomocí plynu. Úplné sešlápnutí plynu je srovnatelné s použitím systému na úrovni 5 asistence; proto nebude mít plyn na úrovni 5 PAS žádný znatelný vliv
  • Vezměte prosím na vědomí, že trvá přibližně čtvrtinu otáčení pedálu, než se asistent pedálů zapne a zapne motor
  • Chcete-li zapnout a vypnout osvětlení hlavy a LCD displeje, jednoduše stiskněte a podržte šipku nahoru na LCD displeji po dobu asi dvou sekund, dokud se displej nerozsvítí

Toto je poměrně obecný přehled displejů LCD. Jak již bylo zmíněno, nedoporučujeme měnit žádná pokročilá nastavení. Držte se základních údajů, jako je čas, datum, jas a měřené jednotky. Jde o to, abyste se bavili, ale také abyste byli v pohodlí, že znáte zobrazované informace. Máte-li jakékoli dotazy, jsme tu pro vás. K dispozici máme také naše podrobné manuály všech našich výrobků.

Jak si vybrat nejlepší ovladač ebike?

Víme, že řídicí jednotka ebike je nejdůležitějším vybavením ebike. Má na starosti všechny aspekty ebiku. Aby byla jízda na ebiku plynulá, je třeba, aby všechny komponenty I.e. plyn, asistent šlapání, baterie, elektrický kolo Motor a brzdy by měly pracovat synchronizovaně.

Záměrem tohoto příspěvku je posloužit jako průvodce ovladači ebike a zároveň vám pomoci, jak si vybrat ten správný nejlepší řídicí jednotka pro ebike. To zvládnete v pohodě, ale nejprve se musíte seznámit s technickými detaily o nich, abyste si mohli vybrat ten správný nejlepší ebike regulátor.

kolo, ovladač, nastavení, nejlepší

Jaká je funkce ovladače pro ebike?

Elektrické kolo Řídicí jednotka dostává vstupní údaje z displeje, plynu, asistence šlapání, baterie, motoru atd. a dává pokyny stejným součástem ebike. Vytváří komunikační smyčku, a vy tak můžete řídit rychlost, zrychlení a využití baterie svého ebiku.

Elektrokolo regulátor funguje jako mozek elektrokola, synchronizuje činnost všech částí elektrokola a zajišťuje plynulou jízdu. Kromě této hlavní funkce poskytuje řídicí jednotka ebike některé další funkce, které rovněž fungují jako bezpečnostní prvky, jak je uvedeno níže.

  • Nadproudová ochrana: Pokud motor odebírá proud nad bezpečnou pracovní mez, sníží řídicí jednotka přívod proudu do motoru. Tato funkce chrání vinutí baterie a také výkonové tranzistory FET (Field-effective Transistors).
  • Ochrana proti přehřátí: Řídicí jednotka ebike řídicí jednotka hlídá teplotu FET. Pokud se příliš zahřejí, řídicí jednotka vypne motor, aby se mohly ochladit.
  • Ochrana proti přepětí: Řídicí jednotka ebike také monitoruje nabíjecí napětí baterie ebike, pokud dosáhne plného nabití, je baterie přerušena regulátor přeruší dodávku napětí do baterie ebike.
  • Ochrana proti nízkému napětí: Řídicí jednotka ebike při sledování přepětí sleduje také nízké napětí, a jakmile napětí dosáhne minimální prahové hodnoty, vypne motor. Chrání tak baterii před nadměrným vybitím a prodlužuje tím její životnost.
  • Ochrana brzd: Řídicí jednotka dává brzdnému signálu přednost před ostatními signály. Pokud například současně použijete brzdy a plyn řídicí jednotka dává přednost signálu přerušení a motor přestane běžet.

Jaké jsou typy řídicích jednotek ebike?

Existují především dva typy regulátorů ebike:

Řídicí jednotka stejnosměrného motoru s kartáčovaným motorem:

Kartáčované stejnosměrné motory (BDC) se tak nazývají proto, že mají kartáče, které se používají pro komutaci. Vzhledem k tomu, že jeho otáčky a točivý moment jsou úměrné přiloženému napětí a proudu, je motor BDC snadno ovladatelný.

Klíčové vlastnosti kartáčovaného stejnosměrného motoru

  • Snadné řízení: točivý moment je úměrný proudu – otáčky jsou úměrné napětí.
  • Mírná účinnost.
  • Variabilní otáčky: je zapotřebí méně externích komponent než u indukčních nebo bezkartáčových stejnosměrných motorů.
  • Je nutná údržba, protože se opotřebovávají kartáče.
  • Hlučnější než indukční motory (EMI a slyšitelné).

Řízení bezkartáčových stejnosměrných motorů:

Bezkartáčové stejnosměrné motory mají oproti svým konkurentům, jako jsou kartáčové motory, některé významné výhody, především díky elektronické komutaci. Umožňuje řídicí jednotce pohotově přepínat proud, a tím účinně regulovat vlastnosti motoru.

V závislosti na umístění rotoru mohou být motory BLDC dvou typů:

  • Motor s rozběhem, u něhož je rotor vnitřní a stator je na vnější straně motoru
  • Motor s rozběhem ven, u něhož je rotor vnější, takže permanentní magnety se otáčejí kolem statoru spolu s pouzdrem motoru.

Jak lze rozlišit regulátory motorů BLDC?

Řídicí jednotky motorů BLDC lze rozlišit podle metody, kterou používají k detekci polohy rotoru. Měření můžete provádět pomocí snímačů polohy nebo můžete totéž provést pomocí bezsnímačové techniky.

Mezi snímači existuje spousta možností, včetně:

  • Hallovy snímače;
  • Snímače s proměnnou reluktancí;
  • rotační snímače;
  • Rezolvery;

Jak fungují řídicí jednotky pro elektrokola?

Řídicí jednotka získává energii z kolobaterie a přivádí ji do motoru v závislosti na senzoru a uživatelských vstupech.

Otáčením plynovou rukojetí budete moci regulovat výkon přenášený do řídicí jednotky, která následně řídí rychlost kola.

Řídicí jednotka monitoruje rychlost, zrychlení, výkon motoru, napětí baterie, aktivitu šlapání a další funkce kola. Ovládá také míru podpory šlapání, kterou při jízdě na svém kolo.

Jaká je specifická funkce řídicí jednotky elektrického kola?

Základní funkcí regulátoru je přijímat vstupy od všech elektrických komponent, tj.e. Snímač rychlosti, plynová páka, baterie, displej, motor atd. a určují, co má být zpětně signalizováno. Má také další vícenásobné ochranné funkce, které se mohou u různých provedení regulátorů lišit. Patří mezi ně:

Ochrana proti nízkému napětí – regulátor hlídá napětí baterie a vypne motor, kdykoli je napětí příliš nízké. Slouží k ochraně akumulátoru před nadměrným vybitím.

Ochrana proti přepětí – Řídicí jednotka rovněž monitoruje napětí baterie, aby nedošlo k jejímu přebití. Vypne se, když je napětí příliš vysoké, a zajistí tak jeho ochranu.

Ochrana proti přehřátí – Řídicí jednotka dále sleduje teplotu tranzistorů s účinným polem a vypne motor, kdykoli se příliš zahřejí. Výkonové tranzistory FET jsou proto chráněny.

Ochrana proti přetížení – regulátor také snižuje proud tekoucí do motoru, pokud je proud příliš velký. Tím je chráněn motor i výkonové tranzistory FET.

Ochrana proti brzdění- Řídicí jednotka vypne motor při brzdění, přestože řídicí jednotka přijímá jiné signály. Například při současném použití brzdy a plynu má přednost funkce brzdy.

Jaké jsou různé e-biky Řídicí jednotka Typy?

Řídicí jednotky pro elektrokola lze rozdělit do kategorií podle řady kritérií. Mezi běžné typy patří např:

Bezkartáčové stejnosměrné motory jsou pravděpodobně nejoblíbenějšími regulátory motorů. Jsou bezkartáčové a mají permanentní magnety. Jsou také poměrně spolehlivé a nabízejí vyšší účinnost navzdory své relativně skromné konstrukci. Obecně platí, že vše na řídicích jednotkách bezkartáčových stejnosměrných motorů je jednoduché, včetně jejich obsluhy a servisu.

Tento typ regulátorů má 3 fáze, které jsou ovládány pomocí sady klíčů, a také nejméně 2 tranzistory na fázi.

Tyto motory se dodávají s permanentními magnety, které se připojují ke konektoru. Mají mnohem jednodušší konstrukci se sadou tlačítek, která regulují proud dodávaný do motoru. Tyto ovladače se nejčastěji používají u menších elektrických vozidel, jako jsou koloběžky, elektrokola, elektrokola, jiná lehká elektrická vozidla atd.

Existují sice i jiné typy regulátorů, ale ty se vyskytují jen zřídka a používají je většinou extrémní kutilové a nadšenci. Pro běžného člověka, který si chce pořídit elektrokolo, je hlavní volbou buď BLDC, nebo DC.

Jedná se o jednoduché regulátory, které jsou založeny na Hallově jevu. Tyto regulátory určují polohu rotoru podle statoru. Stator je pevná část motoru, zatímco rotor je rotující část.

Hallovy snímače se také označují jako rotační snímače, protože určují polohu rotoru

Jak zkrotit svůj pochybný čínský ovladač pro elektrokola: Kalibrační režim Hallova snímače se učí sám

V rámci své pokračující snahy o objevování nových způsobů, jak levně vyrábět elektromobily pro stavitele, jsem pracoval na demystifikaci několika typů skeletových čínských regulátorů motoru, abych posoudil, nakolik jsou použitelné pro malé elektrické jezdící věci. Mým nejnovějším favoritem je ovladač elektrického kola „Jasontroller“. Jako každý jiný generický čínský elektromechanický výrobek – nemá žádný skutečný reálný název (přezdívka „Jason“ vznikla jako interní vtip v naší EV kontingentu a je tak trochu satirou na firmy jako Kelly), žádnou známou firmu se zákaznickou podporou, která by za ním stála, ani žádné skutečné podrobnosti o zapojení a provozu.

(Plánovaná zástrčka: Mimochodem, stále mám spoustu věcí na prodej!)

Znáte se, chlapi??

Většina těchto generických čínských ovladačů pro elektrokola je v podstatě funkčně a firmwarově stejná, ale co mě konkrétně u tohoto modelu oslovilo, je to, že má poměrně kompetentní bezsenzorový režim, doplněný o omezování proudu motoru, pro řízení setrvačných zátěží, konkrétně vozidel. Letadlové a automobilové ESC typu R/C prostě nejsou v tomto ohledu stejné; více podrobností najdete v mém Instructable na toto téma. Zjistil jsem, že bezsenzorový režim na Jasontrolleru je pro koloběžky (a jejich designový cíl, elektrická kola) dostatečný, protože se vždy můžete jen trochu pohnout, abyste se vyhnuli stavu nulových otáček, při kterém je bezsenzorový režim nejhorší. U věcí, kde se nedá odstrkovat, jako je Chibikart a DPRC, jsou poněkud beznadějné. Algoritmus je velmi zjednodušený a typický pro „blokové“ komutační spouštění – stačí napájet fáze motoru v otevřené smyčce, dokud není detekován platný průběh fázového napětí. V případě setrvačné zátěže obvykle není pomalé kývání rotoru dostatečně silné, aby způsobilo nějaký výrazný pohyb, a rozběh selže. V případě levného regulátoru typu R/C bez omezení proudu regulátor exploduje, protože musí napájet zastavený motor.

Zatímco regulátory obvykle mají připojení Hallova snímače, nejtěžší je přidat snímače k samotnému motoru a správně je zapojit. V minulosti jsem toho dosáhl jak umístěním uvnitř motoru, tak i venku na 3D tištěných držácích a roztomilých kroužcích držáků senzorů. Vysvětlování procesu seřazení 3 kousků senzorů s 6 vnitřními stavy třífázového motoru pak obvykle zabere nejméně půl hodiny a spoustu zmatků – bez znalosti způsobu, jakým byl motor navinut (i.e. jste to nenatočili), existuje 12 možných způsobů, jak motory a senzory připojit, a někdy je musíte všechny brutálně vynutit, než najdete ten správný. Navíc senzory stejně nejsou optimální při ničem jiném než při nízkých otáčkách, protože trpí časovým zpožděním způsobeným hysterezí.

Optimální by bylo mít regulátor, který by využíval zpětnou vazbu Hallova snímače jen k rozběhu. I kdyby kombinace snímačů byla naprostá blbost, stačí aktivně pohánět motor jedním směrem a získat nějakou pozitivní změnu polohy, aby se motor začal bez snímačů rozjíždět do otáček.

Co jsem tak trochu zatajil, je to, že mnoho ovladačů pro elektrokola poslední generace, včetně Jasontrolleru (mám k té věci dostatečný citový vztah, abych ji pojmenoval), má přesně tuto funkci. Nikdy jsem ji nezkoumal, až nedávno, když mě zvědavost dostala nejlepší mě, a myslím si, že je to naprostý přínos pro všechny, kteří staví malé elektromobily. Nyní je mým cílem vysvětlit, jak se režim používá a jaké jsou jeho limity. Zdá se, že panují nejasnosti v tom, jak se tento režim používá (příklad a další), a proto jsem se o něm často nezmiňoval.

Začneme obrázkem zadní části ovladače Jasontroller, kde se nachází tajemná čínská nálepka.

Pro pobavení jsem níže uvedl fanouškovský dabing Jasontrolleru. Nebudu tvrdit, že jsem dokonalý se svými několik verzí zastaralými ovladači v čínštině, ale hele, kdo jiný vám dá anglický manuál?

Všechny čínské ovladače pro elektrokola, které můžete najít, jsou pravděpodobně zapojeny stejným způsobem. Vtipné je, že jakkoli jsou tato zařízení zábavná pro mě a mnoho dalších hackerů elektromobilů, jsem ochoten se vsadit, že je denně používají doslova miliony lidí a nepřipadají jim nijak obyčejná. Jedná se o generické náhradní ovladače pro elektrická kola, mopedy a koloběžky vyráběné a používané po milionech v Číně. Pro lidi, kteří takovou věc mají, je to jako výměna stěračů nebo něco podobného.

kolo, ovladač, nastavení, nejlepší

Všimněte si drátu „Self Learn“ v pravém dolním rohu. Pokyny na spodní straně jsou v podstatě návodem, jak používat autokalibrační režim ovladače.

shrnutí

Zde je video, na kterém ukazuji, jak používat automatickou kalibraci, a také ilustruji, co se stane, pokud snímač není umístěn nad jednou drážkou.

Najednou se pro mě Jasontrollery staly mnohem příznivějšími. Několik z nich mi zemřelo při běhu bez všech snímačů do vývodového regulátoru typu R/C, protože obvod pro omezení proudu prostě není dostatečně rychlý pro tyto motory, které mají obecně super nízkou indukčnost (proud se mění velmi rychle).

Tuto věc automatického rozpoznávání snímačů nyní neumí ani Kellyho regulátory, které jsou v současné době mým pomocníkem, když se mě někdo zeptá, co je to kontrolor použít pro jejich bezkartáčové nastavení. Kalibrace snímačů a seřízení časování je jedním z nejhorších magických procesů „černé skříňky“, které musí lidé provádět, a hodně záleží na tom, aby vozidlo fungovalo bez problémů.

Tato šikovná malá funkce ušetří spoustu času a úsilí při konstrukci vozidla. Jediné, co teď opravdu potřebujete, je způsob, jak namontovat snímače na motor.I když nyní upřednostňuji externí snímače pro outrunnery kvůli jejich snadnému nastavení, regulátory, které mají automatické přepínání bez snímačů po dosažení určité rychlosti, znamenají, že zabudování snímačů uprostřed slotu (uvnitř motoru, jeho rozebráním) je zcela rozumné. To by byla možnost pro lidi, kteří nemají nebo nechtějí vyrábět externí věc na držení senzorů.

Pravděpodobně zkusím hodit Hally do 50mm výjezdových motorů DPRC, abych tuto hypotézu skutečně otestoval při zátěži.

Samozřejmě teď chci také začít prodávat tyto držáky a desky na senzory. Možná to bude paralelní produktová řada k RageBridge..

Proč bych se měl namáhat s přidáváním senzorů do motoru, abych mohl tuto funkci používat??

Většina komerčních bezsenzorových řídicích jednotek motorů obvykle selhává při nulových a nízkých otáčkách, protože jsou závislé na tom, že pro určení polohy rotoru mají napěťovou zpětnou vazbu z motorů, což je možné pouze při nepřetržitém pohybu motoru. To znamená, že se musíte pohybovat, abyste se mohli pohybovat. Zatímco například u koloběžek a kol je to v pořádku, protože je naprosto rozumné před sešlápnutím plynu nohu odšlápnout, u motokár, robotů, vozítek atd. to neplatí. které nelze ve skutečnosti odsunout, aniž by byla ohrožena funkce vozidla. Ty MUSÍ mít „nulové otáčky“ točivého momentu na požádání.

Jaké by mělo být uspořádání motoru a snímače?

Snímače by měly být rozmístěny po 120 nebo 60 elektrických stupních (oba průmyslové standardy), hlavně proto, že se dělí rovnoměrně na 360 stupňů. Nesprávné rozestupy pravděpodobně stejně povedou jen k tomu, že se řídicí jednotka vykašle na režim bez snímačů. Pozná se to tak, že motor má velmi malý rozběhový moment nebo jen bezmocně cuká. Jeden snímač by měl být zarovnán s 1 štěrbinou mezi vinutími na statoru a řídicí jednotka bude schopna zjistit zbytek. To každopádně platí pro standardní 12zubý stator se zlomkovým poměrem magnetu k drážce – ostatní motory nejsou v současné době určeny. Pokud není snímač zarovnán se slotem, přechod při spouštění a přepínání je s chybou polohování stále hrubší a hrubší.

Je to opravdu jednodušší než provozovat normální, všemi snímači řízený regulátor, jako je Kelly?

Oh hell yes. Už nemusíte hrát hru na to, že snímač je třeba udržovat a měnit a přehazovat. kombinace fází.

Takže jednodušší a věřím, že potenciálně lepší. Hallovy snímače přinášejí při vyšších rychlostech značné časové zpoždění a optimální poloha snímače se také mění s rychlostí a zatížením. Mít tam senzory jen pro rozběh řeší problém s nízkým točivým momentem, zatímco řídit motor bez senzorů při vysokých otáčkách efektivně znamená, že motor řídíš spíš podle toho, jak chce být řízen při daných otáčkách a odběru proudu.

Všimněte si, že váš stínový generický čínský e-kolo ovladač se může lišit. V současné době mohu účtovat pouze za ovladače prodávané „bobzhangxu“ na eBay. Nicméně,

Tento hlavní obrázek. V příštích dnech se připravte na masivní příspěvek Beyond Unboxing, ve kterém se pokusím katalogizovat několik různých stínových ovladačů pro elektrokola a zjistit, které z nich mohou provádět tuto tréninkovou rutinu! Doslova jsem šel na eBay a koupil 1 od každého ovladače, který byl pod 30 s dopravou zdarma nebo pod 40 s dopravou. Celkem jich je 7. Záměrem je vytvořit index jako moje tabulka motorů kopírek.

Stránky

  • Boty
  • Události
  • BattleBots 2016
  • BattleBots 2018
  • BattleBots 2020-21
  • Dragon Con
  • Východní Asie 2014
  • Design elektrických vozidel
  • Postmoderní robotika
  • Obchod Ninja
  • Hotovo!
  • caddiebike
  • Candy Paint Zlaté zuby
  • Chibi-mikuvan
  • Chibikart
  • Cold Arbor
  • colsonbot
  • krabí sekačka
  • CRJ Wallbanger
  • D.P.R. Chibikart
  • dewut?
  • Nouzový kvadrotor
  • eNanoHerpyBike
  • Fankart!
  • Kitmotter!
  • Land-Bear-Shark
  • LOLrio Kart
  • Make-a-Bot
  • Melounový skútr
  • Melounový skútr 2
  • Melonbike
  • Jaderné kotě 5
  • Nulová hypotéza
  • Generální oprava 2
  • Pad Thai Doodle Ninja
  • Pop Quiz 2
  • Projekt RazEr
  • RazEr REV2
  • RazEr rEVolution
  • RazErBlades
  • Roll Cake
  • sadbot2016
  • SEGFAULT
  • Snuffles
  • Stance Stance Revolution
  • Přímý RazEr
  • Susquehanna Boxcar
  • Testovací robot 4.5 SP1
  • Tinycopter
  • TinyStar
  • Tomy Omnibot
  • trashcopter
  • Twelve O’Clocker
  • Überclocker
  • Überclocker 4
  • Überclocker 5.0 – 30Haul
  • Überclocker ADVANCE
  • Überclocker Remix
  • Vaše waifu je odpad
  • IDIocracy
  • Generální oprava 1
  • Overhaul 3
  • Ballcopter
  • Chibicopter
  • Chuckranoplan
  • derpdrive
  • ME2. X
  • Další 3D tiskárna
  • Wigglecopter
  • mikuvan
  • murdervan
  • spoolbus
  • vantruck
  • Za hranice rozbalování
  • Adafruit
  • AndyMark
  • Digi-squee
  • Harbor Fright
  • Hobbykong
  • Malá červená pilka
  • McFaster-Carr
  • MonsterSqueeterParts
  • Robot Marketspace
  • Nějaká elektronika
  • Sporkfun Electronics
  • SuperDuperMagnetMan
  • Přebytek Centroid

Přečtěte si toto

  • Výukový systém Adafruit
  • FUNdaMENTÁLY designu
  • Gizmologie
  • I znamená proud
  • Archiv obráběcích strojů
  • Mini soustruh
  • Generátor vinutí motoru
  • Moje Instructables
  • Praktický strojník
  • RoyMech
  • Tatjana van Vark
  • Teoretický strojník
  • Operace IDIokracie: Zkouška – Sokolovna IDIotů 2023-07-23
  • Operace IDIocracy: The Rebuildening, Part IV – The Road to Reassembly 2023-05-13
  • Operace IDIokracie: Část III – Hledání head 2023-03-27
  • Operace IDIokracie: 2023-03-12 Přestavba, část II
  • Operace IDIokracie: 2023-02-26
  • Operace IDIokracie: 2023-01-20
  • První z roku! Operace IDIokracie: Čas na demontáž 2023-01-01
  • Jak to, že jsem si ještě nepostavil takový model?? Příběh Melonbike 2022-11-28
  • Operace IDIokracie: Teroristická vláda Snekvana; přidávání přístrojů, posilování a paliva 2022-11-20
  • Operace IDIokracie: Vytiskli jste si 3D co? Adaptér sání, vedení hadice plnicího vzduchu a výfuk 2022-10-07

Funkce LCD displeje SW900

Přestože na displeji vidíte pouze šest (6) hlavních údajů, je zde čtrnáct (14) použitelných funkcí, ke kterým máte přístup a které můžete nastavit podle svých potřeb.

Toto je seznam toho, co najdete za scénou:

  • P01 – Jas displeje: Můžete si vybrat z možností 1 až 3, přičemž 3 je nejjasnější možnost (pro slunečné dny).
  • Po2 – Km nebo míle za hodinu: v závislosti na vaší poloze můžete zvolit zobrazení rychlosti v km („0“ ) nebo mílích za hodinu („1“). Aby tato funkce správně fungovala, je třeba nastavit velikost kol vašeho ebiku.
  • Po3 – Napětí baterie a motoru: zde zadáte napětí vaší baterie a motoru. Můžete zvolit 24v, 36v a 48v. Běžně je SW900 nastaven na 36 V, takže se ujistěte, že jste vybrali správný stupeň napětí.
  • Po4 – Režim spánku displeje: tento režim se pohybuje od nuly do 60 min. V tomto případě nula znamená, že váš ovladač zůstane zapnutý po celou dobu, a pokud je 60 min, vypne se po 1 hodině bez provozu (to se však nestane, pokud jezdíte na svém elektrokole).
  • Po5 – Úrovně asistence šlapání (PAS): k dispozici je celkem pět (5) úrovní PAS. Uvidíte několik čísel s písmenem „v“ (což znamená napětí), takže se neděste, protože s tím nemusíte nic dělat. Zjednodušeně řečeno, můžete zvolit „nulu“ pro 1 až 3 úrovně PAS a „jedničku“ pro 1 až 5 úrovní PAS. Osobně se mi líbí nastavení „jedna“, protože umožňuje, aby systém poskytoval větší citlivost z hlediska mého úsilí při šlapání.
  • P06 – Volba velikosti kol: zde se nastavuje velikost vašich kol v palcích. Je to důležité pro zobrazení správné rychlosti, kterou jedete.
  • P07 – magnet pro měření rychlosti: tento prvek bude kalibrován z výroby, takže je lepší si s ním nezahrávat. V podstatě na základě zvoleného asistenčního režimu a rychlostního limitu sdělí regulátor zda motor poskytuje správnou pomoc, a tedy zda baterie dodává správné napětí. Toto je velmi důležité, abyste řídicí jednotce indikovali, že má deaktivovat motor, pokud dosáhnete nastaveného limitu rychlosti. Zeptejte se v důvěryhodném obchodě s jízdními koly, jaké by bylo správné nastavení, pokud měníte motor ebiku.
  • P08 – Omezení rychlosti: toto je velmi důležité nastavení, protože vám pomůže nastavit správnou rychlost, která bude v souladu s místními předpisy a vaší pohodlnou rychlostí jízdy.
  • P09 – Nulový a nenulový start: Týká se aktivace škrticího zařízení. Nenulový start znamená, že plynová páka bude mít zpožděnou reakci 1 s. Domnívám se, že se to týká spíše bezpečnosti než toho, že by to narušilo vaši trpělivost.
  • P10 – jízdní režim: uvidíte 0, 1 a 2, kde „0“ znamená jízdu pouze s PAS, 1 pouze s plynem a 2 kombinaci PAS a plynu.
  • P11 – citlivost PAS: v rozmezí od 1 do 24, přičemž 24 zajistí větší dojezd díky menší spotřebě baterie a motoru.
  • P12 – síla startování PAS: najdete zde „0“ pro nízkou sílu a 5 pro plnou sílu, což znamená okamžitý start.
  • P13 – typ magnetu PAS: budete mít k dispozici typ 5, 8 a 12. Tento údaj je dodáván s tovární kalibrací a bude přímo souviset s typem motoru, který má vaše elektrokolo.
  • P14 – Proudový limit řídicí jednotky: nastavuje výrobce, budete mít k dispozici rozmezí od 1 do 20 Ah. Neměňte ji, pokud ji nepotřebujete.
kolo, ovladač, nastavení, nejlepší

Poznámka: symbol znamená tovární kalibraci.

Z výše uvedeného seznamu doporučuji před první jízdou nastavit tyto nejdůležitější: 2, 5, 6, 8 a 10.

Chybové kódy systému LCD SW900

Když něco na vašem elektrickém kole nefunguje dobře kolo, LCD displej SW900 vás může informovat o problému nebo chybách systému. To je to, co potřebujete vědět:

Pokud je něco, co můžete opravit, zkuste to, v opačném případě odneste své elektrokolo do nejbližšího obchodu s koly.

kolo, regulátor, nastavení, nejlepší

SW900 Throttle Controller pro e-bike Shrnutí

Jak jste viděli, u tohoto regulátoru ebike je třeba zkontrolovat spoustu věcí, které by mohly být ohromující.

Pokud jste si koupili elektrické kolo, které je již vybaveno tímto ovladačem, doporučuji projít všechny funkce a ověřit, zda jsou správně nastaveny.

Na druhou stranu, pokud jste si zakoupili sadu pro přestavbu standardního kola, věnujte pozornost každé jednotlivé položce a zajistěte, aby byla specifická pro danou sadu.

Domnívám se, že SW900 LCD je jedním z nejfunkčnějších ovladačů pro elektrokola na trhu, ale z mého pohledu, pokud nechcete mít příliš mnoho starostí, prostě se od něj držte dál a nainstalujte si nejjednodušší, jako jsou ty, které dodává Bosch.

Paul T

Ahoj všichni! Jmenuji se Paul, jsem zakladatel a řidič společnosti Electric Bike Advisor (EBA). Když jsem se od základů učil opravami a sestavováním svého standardního kola, řekl jsem si, že je na čase dozvědět se o elektrickém světě více. Užijte si čtení mého nejupřímnějšího pohledu prostřednictvím našich recenzí a poučení z našich průvodců, které jsou zkoumány profesionály v oboru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru